Wentylator a zasilacz - pytanie


(Thevirus) #1

Witam. Mam pytanie odnośnie wentylatora a mianowicie.

Czy http://allegro.pl/pc47-wentylator-kompu ... 71316.html jestem w stanie podpiąć beż żadnego kombinowania do http://allegro.pl/zasilacz-modecom-hedy ... 35308.html ? Potrzebuje podpiąć 2 wentylatory bezpośrednio do zasilacza ( kompletnie poza komputerem ).

Da się jakoś kontrolować ich obroty?

Ew. jakie wentylatory proponujecie, żeby było dobrze i mało grzebania przy tym bo się kompletnie nie znam na tych sprawach.


(WooQash) #2

Podłączysz je bez problemu przez złącze MOLEX. Ale co do kontrolowania ich prędkości to nie obejdzie się dokupienia jakiegoś kontrolera czy coś w tym stylu.


(Thevirus) #3

A zarzucisz jakims linkiem do takiego kontrolera?

Czy lepiej kupic 2 went z wejsciem na PIN i kombinowac z kablami ??


(Jas162) #4

http://allegro.pl/chlodzenie-i-tuning-regulatory-obrotow-alarmy-4699


(Thevirus) #5

Kupiłem 2x http://allegro.pl/pc47-wentylator-kompu ... 71316.html i podłączyłem do zasilacza lecz nie działa, działa dopiero jak podepne wszystko pod kompa i go wystartuje. Jak zrobić by działał kompletnie nie powiązany z kompem?

Np klikam power na zasilaczu i włącza mi się wiatrak.


(Jaro070) #6

@Shin3

Musisz zewrzeć w zasilaczu zielony kabel i masę.


(Rovou5hou) #7

Obawiam się, że to może nie wystarczyć. Większość PSU nie wystartuje "na sucho" obciążona jedynie dwoma komputerowymi wentylatorkami. Co innego, jeśli pytający podłączy do kompletu np. stary dysk twardy czy nagrywarkę. Wtedy powinien na ogół ruszyć.


(Jaro070) #8

@mescalero

0.72A rzeczywiście może nie wystarczyć; ja sprawdzałem na ~2A (nagrywarka) na 10-letnim Megabajcie i działał bez problemów.


(Thevirus) #9

Wystartował bez obciązenia.