Wentylator do Karty Graficznej

tzn to jest temperatura po okolo miesiecznym wlaczeniu kompa (u mnie komp caly czas chodzi,tylko wylaczam go jak burza jest) wiec chodzi 24h :]

I myślisz że to jest stres? Po tygodniu nie licz że będzie rosnąć. Pobierz 3dmarka lub aquamarka.

A po co wyłączać kompa, jak jest burza, jak ma trzasnąć w kompa to i tak trzasnie :stuck_out_tongue:

Temperatura jest OK Ale podaj jeszcze w stresie ściągnij 3d marka demo za darmo włącz i jak skończy testować sprawdź temperaturę. Ale wystarczy kupić wentylator 80x80 przyczepić do radiatora i temperatura powinna o około 10stopni spaćś jak nie więcej.

a którą wersję 3d marka sciagnac z ktorego roku ??:stuck_out_tongue:

nie rozumiem ??:stuck_out_tongue:

Im nowszy tym lepiej, będzie mocniej obciążać, 03 w górę.

Jak dla mnie to jakieś mity, jak to że jak się biega w czasie burzy i można ściągnąć na siebie pioruna, biegałem nie trzasneło.

Chyba że koleś, odłącza wszystkie kable i chowa kompa do lodówki :mrgreen:

nie , odlaczam kompa od zasilania …

żartowałem :slight_smile: wracając do tematu to 49 st to nie jest tak dużo, więc o co takie zamieszanie ? :slight_smile:

pozdro

Nie jest zła ma DDR3 1.4ns, podkręcić się da, nawet na pasywnym.

O co im chodziło z napięciami? I cały komp pójdzie, chyba przesadzają, chyba że podałeś im posiadany zasilacz marnej firmy typu i-box/tracer itp to może się zjarać cały komp.

no wlasnie nie wiem o co im chodzilo z napięciami , o to mój zasilacz :

http://arest.pl/index.php?inc=produkt&ID=4855&katid=14

a o to napięcia na nim w everescie …:

napisze jeszcze że mam Core 2 duo e6300 , plyte glowna AsRock Conroe XFire (jakoś tak:) 1gb ramu (2x512 dual 667mhz )

po testach w 3d mark 03 temperatura grafiki wzrosła do 58 stopni …

Podałeś im screena z everesta?Napięcia mierzy się miernikiem, prog mogą kłamać, ale jak nie kłamie to masz coś nie tak z zasilaczem na +12 i +5 jest za dużo.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … t=zasilacz

58 to nie tak dużo, ile trwał ten test? dodatkowy wentyl i by spadła.

Płytę bym zmienił na lepszą np Abit AB9.

a jak jest za duzo to co sie moze stac ?? , nie bede nic grzebac miernikami bo nie znam sie na tym :stuck_out_tongue: nie jestem elektronikiem ani informatykiem …

Można doświadczyć tego jaki zapach ma paląca się karta, ustaw w ster przy jakiej temp ma się wyłączyć, gpu mogą wytrzymać do 120.

A to od razu trzeba być cHakerem?

niestety , tylko takie coś znalazłem w sterach od grafiki :

7a619d6777d347f2m.jpg

Reg progu jest w właściwości ekranu, zakładka z kartą.

takie coś tylko mam …

434b224b87fe1a51m.jpg

Dobry wentylek 80x80 przymocuj do niego i zaobserwuj co się stanie z temperaturą. Do tego nie trzeba zdolności manualnych…

BTW

nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka :mrgreen:

Właśnie ukończyłem robotę z oknem w budzie i nad kartą graficzną umieściłem wentylator AC fan pro tc 80x80mm i teraz temperatura w stresie podczas 3d mark05 karta osiągnęła temperaturę 43 stopni a w ildzie ma 40 miała by mniej, ale wentylator sam reguluje obroty więc podczas bezczynności wolniej się kręci.