Wentylator do kompa - wydajnośc

w niedługim czasie mam zamiar kupić wiatraczek do kompa lecz nie znam sie na przepływach powietrza i jak jest powiecmy 32.4 CFM to dużo i czy w tej skali CFM to wiatraczek będzie lepiej chłodził kompa jak ma dużo CFM np 50 czy jak ma mało np 20 ??

Polecam Tą Firmę - Kliknij tutaj!!

no nawed ale mi chodzi o jakiś wiatraczek do 15 zł wydajny bo teraz nie mam kasy a stary mi padł

To Polecam Tą Firmę - Kliknij tutaj !

Popatrz na komentarze pod produktami!

tą firme też polece :slight_smile: jest naprawdę dobra cicha i tania :slight_smile: niemal ideał gdy nie mizernej jakoścvi plastiki niektórych produktów :stuck_out_tongue:

to powie mi ktoś w końcu czy czym więcej CFM to lepiej chłodzi czy mniej !!

Czym więcej tym większy przepływ powietrza … ale musisz również patrzeć na głośność wentylka czyli na “dB” - a więc sukces tkwi w znalezieniu chłodzenia z optymalni wyżej wymienionymi specyfikacjami

a jeżeli jest oznaczony <25 db to głośno ? jak mniej więcej co ?

koszmos

TEN będzie najlepszy … :slight_smile:

Wiesz ja już teraz nie wierzę za bardzo specyfikacjom producentów, więc szukam o jak najmniejszych wartościach szumu (dB) a więc takie firmy jak NoiseBlocker, a ewentualnie tez Akasa (osobiście tez posiadam jeden wentylek z serii UltraCichy i nie narzekam).

Odpowiadając na pytanie:

- NoiseBlocker, polecam o wartości szumu do 11 dB :wink:

- natomiast Akasa z serii UltraCichy i powinno wszystko grać

- w przypadku AC (Arctic Cooling) muszisz szukać opinii do poszczególnych modeli - w jednym z wczesniej wysłanych przeze mnie linków - ponieważ zdarzają się nieudane modele (głośność nie współgra z wydajnością).

Pozdrawiam. Mam nadzieje ze nie zanudzam ;)) heh