Wentylator do zasilacza i procesora

Witam,

Chciałbym wyciszyć swój komputer, a zauważyłem że najgłośniej pracują w nim zasilacz i wentylator na procesorze. Zasilacz jaki posiadam to Modecom o mocy 400W, a procesor to Intel Core i7 950.

Jakie wentylatory dostępne na Allegro polecilibyście?

Pozdrawiam,

Stalker

Tacens Ventus II 120mm

Enermax UCTB12P TB Silence 120mm PWM

Noctua NF-S12B FLX 1200rpm

Akasa Viper 120mm

BEQUIET SilentWings BL023

Na procesor warto by było założy jakieś dobre chodzenie bo sama wymiana wentylatora na intelowym radiatorku za dużo nie pomoże.

Masz jakieś wentylatory w budzie?

Zasilacz śmiga na pełnych obrotach dlatego wyje. Warto było by go całego zmienić na mocniejszy np: XFX 550W.

Nie interesuje mnie całkowita wymiana chłodzenia a jedynie jego wyciszenie, bo temperatura na procku i grafice wynosi 25-30 stopni, jedynie dysk 40 stopni.

Który z tych podanych wyżej wentylatorów jest najwydajniejszy i najcichszy? Bo mam z tyłu komputera dodatkowy wiatrak 80x80 z regulacją obrotów, a chciałbym wstawić tam 120x120 ale cichy i wyciszyć zasilacz, bo to on najbardziej hałasuje. Co do procesora to jeszcze się zastanowię.

Dodam tylko że z tym wszystkim chcę zmieścić się w 100zł, a możliwie jeszcze mniej.

Teraz może i tak al altem ni będzie już tak “kolorowo”…A tym bardziej nie po wymianie tylko wentylatora na boxowym coolerze…

Nie ma czegoś takiego jak jednocześnie najcichszy i najwydajniejszy wentylator. Są tylko wentylatory, które są blisko połączenia tych cech.

Wybacz ale w tej cenie dobierze się już dość dobry cooler CPU, w którym wystarczy tylko zmniejszyć obroty wentylatora, żeby było ciszej niż na boxie a i tak będzie wydajniej. Pierwszy lepszy przykład to SilentiumPC Spartan. Poza tym nie opłaca się robić fan-swapa w tak starym zasilaczu bo już teraz jest praktycznie na styk…