Wentylator drapie radiator - dlaczego?

(Piotrekmistrz1) #1

Kilka tygodni temu stałem się szczęśliwym posiadaczem zestawu SilentiumPC Fera Pro HE1224 (i to by było tyle z historyjki).

Co może sprawiać, że wentylator co jakiś czas tak jakby "drapał" radiator (blaszki) ? Dodam, że nie dzieje się to ciągle, chyba tylko przy większym obciążeniu procka.

EDIT: Sprawdziłem obudowę wentylatora - było na niej sporo smaru (najprawdopodobniej pochodzącego z elementu ruchomego wentylatora) - to chyba nie dobrze, mam rację ?

(pstrowsky) #2

Zepsute łożysko czy tam inny mechanizm, na którym obraca się wiatraczek może być powodem takiego terkotania. Być może są jakieś luzy i przy wyższych obrotach wiatraczek wpada w drgania (przód-tył) jeśli tak to nadaje się na gwarancję.

(Michal Kolatek) #3

Rozsypało się łożysko, pisz od razu do spc będzie szybciej niż np reklamacja przez sklep który to później za będzie odsyłał do dystrybutora.

http://www.silentiumpc.com/rma/

(Piotrekmistrz1) #4

Dzięki za pomoc. Prawdopodobnie wadliwy egzemplarz. Producent wykazał się wyrozumiałością i wyśle mi nowy wentyl :wink:

Do zamknięcia :wink:

Dodane Cz, 24 stycznia 2013, 10:23

Przesyłka właśnie doszła, nowy wentylator chyba już nie ma tej wady (mówię chyba, ponieważ działa narazie około 10 minut ;> ).