Wentylator dziwnie pracuje!

Chciałem zapytać co może byc przyczyną dziwnego działania wentylatora w laptopie acer as 5742g win 7.Mam taki problem ze wentylator od kilku dni chodzi normalnie i nagle przyspiesza na chwile i znowu normalnie i dalej na szybsze obroty i tak w kulko .Komp chodzi ok tylko ten słyszę ze dziwnie pracuje Z góry dzięki za pomoc

Temperatura jaka???

Nie pisz nigdy POMOCY w temacie !!

40-50stopni

W momencie przyspieszenia temperatura przypadkiem nie wzrasta. Myślę że wystarczy wyczyścić wiatrak.

No ale jak sprawdzić najdokładniej temperaturę ja na chwile zainstalowałem jakiś program i sprawdziłem .Mam go na gwarancji ale nie wiem co bym niby miał mówić doradzie 8) laptop ma 3 miesiące

Dodane 11.02.2012 (So) 21:27

To jest tak ze jak on te obroty przyśpiesza to po lewej gdzie słychać ten wiatrak wydobywa się ciepłe powietrze a na małych obrotach jest dobrze i nie grzeje tak bardzo możne było by wszystko ok ale jak by się tak co chwila tak nie włączał na te szybkie obroty i wyłączał

Zapewnei ma to związek z obciążeniem procesora - im większej tym szybciej kręci - zgadza sie? To na stacjonarce nawet czasem normalne.

Przyjrzałem się dokładnie i zobaczyłem ze wiatraczek porostu się wyłącza i nie kreci i tak co chwila on nie spada na wolne obroty tylko się wyłącza jak myślicie mogła by to być wina tego wentylatora czy procesora

Dodane 11.02.2012 (So) 22:14

Czy to możne być jakaś wina czujnika temperatury???

Acery to nie są zbyt dobre laptopy. Jakbyś poświęcił trochę czasu i przekopał google, sam przekonałbyś się o tym. Skoro już go kupiłeś nie masz innego wyjścia jak oddać go do serwisu, bo sam niestety tego nie naprawisz, ponieważ zapewne jest to usterka sprzętowa i niestety koniecznie jest rozkręcenie laptopa.

Ile masz pamięci RAM w swoim laptopie :?: może to być przyczyną zbyt małej pamięci w komputerze.

Ram ma 3 gb powiedzcie mi czy wentylator ma cały czas chodzi czy się wyłącza i włącza.Bo misie wydaje ze cały czas powinien chodzić na wolnych obrotach wolałbym żeby to u mnie była wina wiatraczka(wentylatora) a nie procesor się nagrzewał

Jak robisz wiele rzeczy naraz w laptopie to wtedy wiatraki pracują na wyższych obrotach, mój laptop np. zaczyna głośno chodzić gdy Norton robi aktualizacje.

No to chodzi właśnie w tym problem ze u mnie wyłącza się wentylator i szybko się nagrzewa procesor .Zamiast tego ze się wyłącza powinien wolno chodzić

Zainstaluj sobie to http://www.dobreprogramy.pl/HWiNFO32,Pr … 15982.html w opcji “Sensory” będziesz widział na bieżąco temperatury procesora i obroty wiatraka, zobacz jak zachowuje się w idle i jak w stresie, jeżeli trzymałeś lapka na kolanach, miękkich powierzchniach (koc, kołdra itp.) to prawdopodobnie zassał Ci sporo kurzu, wiatrak i odprowadzenie ciepła może być “futrzakiem” stąd głośniejsza praca wentyla, pamiętaj że laptopy zachowują się inaczej, temperatury są wyższe, obroty większe, wiatrak może robić więcej hałasu…

No ale sprawdziłem i chyba muszę iść i zgłosić na gwarancji DZIĘKI WSZYSTKIM ZA POMOC