Wentylator i ustawienia,

Witam. Kupiłem sobie wentylator tak co działa na 12V i moje pytanko brzmi czy jak go podłącze do wejścia w płycie głównej to trzeba coś zmienić w biosie, żeby działo?

nie, podłączasz i działa.

dzięki. A inne pytanie, a nic się nie stanie jak go podepnę tzn nie zepsuję się komp.

stanie się … będzie chłodniej w kompie :lol:

Stanie się jak podłączysz na włąnczonym, ja w ten sposób zrajałem płyte.

Dziękuję :slight_smile: Wszystkiego co się chciałem dowiedzieć, dowiedziałem się :smiley:

nie stanie się ale nie wiem czy te podłączenia na płycie są 12 czy 5v, jeżeli są 5v to będzie miał mniej obrotów, niech mnie ktoś poprawi jak się mylę bo głowy sobie za to uciąć nie dam :stuck_out_tongue:

Na plycie podlaczenia sa pod wentyle 12V.(niektore z mozliwascia regolowanie obrotow zalezy od plyty)

Hmmm ja często wyłaczałem i podłaczałem wentylatory podczas kiedy komputer był właczony i nic sie nie stało (nie ma prawa…) może po prostu było za ciepło i sie spaliła z gorąca :slight_smile:

jeśli uważnie będzie wkładał (przy włączonym kompie) czyli tak żeby zaden z kabli nie dotkną tego co nie powinien to nie ma prawa sie nic stać!

U mnie nastąpiło zwarcie kabli i poznałem zapach jarającej się płyty na szczęscie zrarała się tylko płyta.

ej ej ej chłopacy to że wam się nic nie stało podczas podłańczania czego kolwioek do działającego kompa to nie znaczy że komuś się też nic nie stanie !

zasada jest taka

ZANIM ZACZNIESZ GRZEBAĆ W ŚRODKU KOMPA WYŁĄCZ GO Z PRĄDU !

i tego trzeba się trzymać :slight_smile: