Wentylator od procesora

Witam,

Mam problem, otóż od jakiegoś czasu piszczy mi któryś wentylator. Jak się okazało jest to wentylator od procesora. Wentylator zaczyna piszczeć jak przestaje się kręcić. Czy jest możliwość ustawienia aby wentylator nie zatrzymywał się?

Heh jakto Ci się wentylator zatrzymuje?? :> Jaki jest to wentylator i jaki procesor :slight_smile: ??

Procek to C2D E6850

Chłodzenie standardowe

Co chwile przestaje się kręcić i słychać te piszczenie

Hmmmm jak dla mnie to oznacza, że psuje Ci się chłodzenie:D Chłodzenie box-owe napewno nie chłodzi pasywnie, czyli to, że się wiatraczek zatrzymuje jest spowodowane pewnie zepsutym chłodzeniem. A jakie masz temperatury proca?? Zwłaszcza co się z nimi dzieje jak Ci się wiatraczek zatrzymuje:D ??

Ps. I na jak długo Ci się wiatraczek zatrzymuje??

Temp. procka oscyluje w granicach 49-50 stopni, w stresie sięga do 58 stopni. Wiatraczek zatrzymuje się na kilka-kilkanaście sekund nie zauważyłem wielkich zmian w temp. maksymalnie dźwiga się o 2 stopnie.

Nie jestem pewien na 100%, ale tak jak pisałem wcześnie wydaje mi się, że jest to jakaś wada, gdyż ten wiatraczek powinnien chodzi cały czas (wolniej-szybcjie, ale nie powinnien się zatrzymać) :roll: :roll: