Wentylator od zasilacza

Witam, otóż wpadłem na pomysł by rozkręcić swój stary zasilacz i zauważyłem tam wentylator :smiley: Jednak końcówki ma inne niż te w kompie ponieważ ma dwa kabelki i ma 2 dziurki a tamte mają po 3. Jednak po małych modernizacjach wtyczki wentylatora podłączyłem go do płyty gł. i działał.

1 pyt. czy nic się nie stanie?

Następnie myślałem gdzie by go zamontować i postanowiłem na boczną obudowę koło karty graficznej

2 pyt. czy wiatraczek ma wiać na kartę graf(ona ma już swój wiatrak), czy może ma wydmuchiwać powietrze z środka kompa?

Z przodu ma wdmuchiwać powietrze, z tyłu ma wydmuchiwać. Lepiej zrobisz, jeśli zainstalujesz go pod zasilaczem tak, by wydmuchiwał.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?f=19&t=255581 daje tu mój temat wszystko jest napisane co i jak :smiley:

ok, dzięki, chyba go zamontuje z tyłu, ale jeśli dmuchałby na kartę graficzną też by był chyba dobrze nie?

Właśnie nie :stuck_out_tongue: bo chłodzenie karcie wystarcza, a tak wentylator obniża całkowitą ogólną temperaturę obudowy, więc jednocześnie wszystkich podzespołów.