Wentylator przejściówka 4 pin na 3 pin ale nie molex

Witam!

chciałem zapytać się czy istnieje (jeżeli tak proszę o link) przejściówka do wentylatora na 3 pin.

Otóż posiadam płytę która ma w sobie, złącze do wentylatora 4 pin, chciałem zapytać się czy jest możliwość podłączenia wentylatora 3 pin ale nie pod molexa, gdyż chciałbym mieć płynną regulację obrotów wentylatora.

Widziałem dużo przejściówek ale na zwykłe 3 pin i na molex tam wtedy nie będzie regulacji, a ja chciałbym automatyczną regulacje.

Proszę o wskazanie jakieś przejściówki z 4 pin płyty na 3 pin.

Dziękuje za ewentualne odpowiedzi

pozdrawiam

A jaką masz płytę główną?Na mojej jest możliwość podłączenia wentylatora 3-pin do złącza 4-pin bez żadnych przejściówek,dodatkowo w biosie należy ustawić typ wentylatora 3 lub 4-pin.

Nic w biosie nie trzeba ustawiać. Po prostu podłączasz go do złącza 4pin i chodzi.

mam płytę Fujitsu Siemens D1931, A21 GS 1

W dniu 09.07.2008 , o godzinie 16:28 został dopisany post przez modrih

P.s. wentylator oczywiście do procesora (Pentagram Freezone)

Widzę,że wiesz lepiej jaka mam płytę główną?Napisałem w moim przypadku.Opcja “Smart FAN Control Mode” wybór pomiędzy Voltage 3-pin a PWM 4-pin.

tak tak, widziałem tą opcje teraz już kojarzę, po prostu płytę mam w domu a wentylator zamówiłem a później doczytałem że ma 3 pin, wejść powinien wejść i jeden pin zostanie od kontroli obrotów, w 4 pinowych ostatni pin steruje obrotami, zaś napięcie zasilania na wentylator jest podawane zawsze takie samo.

Dzięki wielkie!