Wentylator się nie wyłącza

Witam,

Odnotowałem od wczoraj, iż wentylator się nie wyłącza, notebook jest rozgrzany… Windows 7 jest zoptymalizowany, nic nie obciąża…

screen temperatur:

screenqy.png

Co począć?

Cześć

Co począć? Wyczyścić porządnie laptopa z kurzu i przy okazji wymienić pastę bądź tzw. thermalpady na CPU i GPU.

Z wyczyszczeniem nie będzie problemu, ale z pastą? nigdy nie miałem możności jakiegokolwiek kontaktu z zastosowaniem owej. Ile kosztuje? Powinna posiadać jakieś specyficzne parametry ta pasta? I jak ją i gdzie nałożyć?

Cześć

Na początek musisz zdjąć radiator i pozbyć się resztek starej pasty bądź tzw. thermalpadów a następnie nałożyć nową pastę.

Od siebie polecę pastę Arctic MX-2 albo Zalman STG II.

Nie wiem jak w twoim laptopie wygląda dostęp do radiatora, czasami wystarczy zdjąć tylko tzw. klapkę serwisową czasami trzeba rozebrać prawie całego laptopa.

Jeżeli nie wiesz jak zabrać się za wymianę pasty bądź laptop jest na gwarancji skorzystaj z pomocy serwisu.

również polecam paste zalman stg 2 jest bardzo dobra;]

Witam ponownie. Po ciężkich perturbacjach udałem się do najbliższego komputerowego i zakupiłem:

CoolerMaster ->Pasta termoprzewodząca CoolerMaster IC Essential E1 szara

Zabrałem się za rozkręcanie notebooka… Samsung r560… Powiem szczerze, że masakra musiałem rozebrać całego :frowning: fakt faktem pomyliłem gdzieś 3 śrubki, wkręciłem nie te co trzeba. Ale wszystkie siedzą :smiley: Komputer działa wiatrak przestał warjować , temperatura stabilna, chyba?

zerknijcie: (Screen zrobiony przy włączonym odtwarzaczu mp3, działającej przeglądarce…

dl

51708199.png

Jeszcze chciał bym zapytać czy do gniazda na płycie głównej o nazwie DEBUGER powinno być coś podpięte? Bacznie odłączałem wszystko i przy składaniu tylko to gniazdo mi zostało nie podłączone i tak teraz sobie myślę, czy ono faktycznie powinno być wolne?

Cześć

W większości laptopów to normalna. Mój laptop też ma chłodzenie tak “sprytnie” zamontowane że aby się do niego dostać muszę rozebrać całego laptopa, wliczając w to demontaż płyty głównej.

Temperatury jak widać uległy obniżeniu. Poobserwuj jeszcze jak wyglądają one pod obciążeniem ale myślę że na jakiś czas masz z głowy czyszczenie laptopa.

Po obserwacji stwierdzam, że wszystko gra :slight_smile: dziękuję za sugestie i pozdrawiam :slight_smile: