Wentylator w laptopie- dziwna sytuacja

(Bachu214) #1

Witam serdecznie. Mam dziwny problem związany z wentylatorkami. Chodzi mi o to że wentylator działa mi gdy załączam grę. I tylko wtedy. Gdy gry nie mam włączonej, temperatura GPU sięga aż 80C. Pojawiają mi się artefakty. Gdy grę mam włączoną, paradoksalnie wentylator się włącza i temperatura GPU sięga nauralnie 66-68C. Muszę powiedzieć że zjeleniałem i bardzo proszę was o poradę. Jak dokonać żeby wentylator działał cały czas, a nie tylko wtedy gdy działa gra (Baldurs Gate 2). 

Dane o sprzęcie :

Karta Grafiki    nVIDIA GeForce 8600M GT

Typ procesora  : Mobile DualCore Intel Core 2 Duo T5550, 1833 MHz (11 x 167)

Nazwa płyty głównej    Acer Aspire 9920

System operacyjny    Microsoft Windows 7 Enterprise

(dark__jedi) #2

Szukaj ustawień wentylatora w BIOSie. Zazwyczaj można ustawić progi np. temperatur, w których załączy się wiatrak lub ustawić na stałe. Być może masz ustawione karty graficzne w ten sposób, że jak załączy GF to włącza wentylator.

(CrisPL) #3

Speedfan i ustaw stałe działanie wentylatora. Druga sprawa może przyda mu się czyszczenie?

(JNJN) #4

A po czym tak się zaczęło dziać, co robiłeś?

(Bachu214) #5

Tak po prostu… Speedfanem próbowałem, a z biosu obrotów wentylatora nie da się kontrolować. Śmieszne jest to że muszę załączać grę, by wentylator działał na 100%. Więc musi być jakieś rozwiązanie, skoro przy grze wentylator działa, bez gry już nie. Tylko jakie…

(JNJN) #6

Trzeba przejrzeć układ chłodzenia?

Wgrywałeś świeży system?

Jak masz możliwość zresetuj bios.

Może problem ma jakiś czujnik sterujący pracą wentylatora?

(Bachu214) #7

Układ chłodzenia raczej jest w porządku.  Tak. Win7. Bios resetowany… Czujnik jest w porządku. Sprawdzałem w evereście. Wyszystkie temp. są dobrze wyświetlane.

(JNJN) #8

Sterowniki do chipsetu wgrałeś?

I to sprawdź, bo niektóre Acery bez tego mają problem z wentylatorem.

Wgraj program do zarządzania energią ePower i  sprawdź.