Wentylator z kontrolerem szybkosci... jak ustawic?

Witam,

zakupiłem do nowego kompa wentylator z dołączonym kontrolerem szybkości wiatraka. Dane kompa:

AMD Athlon64 x2 5600+ / 2x2.9GhZ,

4GB RAM DDR2

250GB Dysk SATA

plyta główna: Gigabyte M52L-S3 / nForce 520LE

A oto opis wentylatora:

Cos jest napisane, że FAN SPEED Controller - to program do kompa czy jakiś “mechanizm” ktorym operując bede zwiekszac predkosc? Czy predkosc wentylatora bede mogl zmniejszac/zwiekszac poprzez program SpeedFan??

tak programem SpeedFan będziesz mógł zwiększać i zmniejszać obroty wentylatora

Nie programem… ;]

1 link w googlach http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=3838-32

To świetnie. A jeszcze pytanie, bo na googlach w artykule bodajże z Komputer world czy cos w tym stylu znalazłem opis tego wentylatora i jest napisane, że w środku znajduje sie “kontroler szybkości” taka kosteczka + kabel, przypuszczam, ze mógłbym to tez podłaczyć do tego wentylatora i wyprowadzić poza obudowę, umieścic zeby bylo w dobrym miejscu do kręcenia i też byłoby dobrze. ;]] Ale wole SpeedFan ponieważ przy okazji kontroluje temperature procesora ;]] wiadomo kiedy zwiekszyc.

Dodane 18.02.2009 (Śr) 13:58

@up:

Własnie to czyałem. xd A słaba wydajność… hmm… tzn. ze slabo chlodzi? ;s

jak bedzie zle dzialac to zmienie na oryginalny wentylator dolaczony z procesorem. ;]]

Ale jeśli w opisie jest, ze regulacja kompatybilna z tym procesorem i plyta no to czemu w speedfan nie da rady? :d

Dodane 18.02.2009 (Śr) 13:59

prosiłbym jeszcze o informacje z tą pasta przewodzaca temperature czy coś takiego… Bo ona jest w komplecie z wentylatorem… gdzie ją nałożyc? Co posmarować? To na dole co przylega do procesora? Czy te “zeberka” wszystkie w srodku tej miedzi ? ;p Co posmarowac tym? :confused:

viewtopic.php?t=72248 - co do pasty