Wentylator za szybko chodzi?

Witam. Chciałem się zapytać czy wentylator od procesora mi niechodzi za szybko. A jeśli TAK to jak zmiejszyć jego obroty??

schowek0111jz.png

Nie, jest OK.

Poza tym przy wolniejszych, temperaturka proca mogłaby skoczyć na niebezpieczny poziom.

Spróbuj wypiąć wentylator z gniazda Aux , bo kiedy ja podepne wentylator dodatkowy do gniazda na płycie everest odczytuje błędnie obroty na wenytylu procesora, jakieś dziwne zjawisko.

Jednak zależy co to za wentyl. Ten ma wyjątkowo duże obroty.

A jaki procesor masz :?:

Bo może wypadałoby nawet spowolnić wentylator, bez szkody dla temperatury a ze zmniejszeniem poziomu hałasu.

Mam procesor Intel Celeron, 800 MHz (8 x 100)

IMO temperatura jak na ten proc odpowiednia. Jeśli Ci hałas nie przeszkadza, to zostaw tak jak jest.

ja mam Durona 800 i jego temp to 40C a wentylator ma obroty według everesta 5620

http://www.almico.com/speedfan425.exe ściagnijcie to sto razy lepsze dane ma niż ten wasz everest

Speedfan wykazał DOKŁADNIE takie same parametry co everest

Sprawdz w biosie. 8)

Pewno ma boxowego wentyla i dlatego tak zasuwa. Jest wg. mnie ok. to sa wentylatory szybko obrotowe i moge sie krecic nawet po 6000 RPM. Jesli chodzi ci o to czy moze sie spalic, to jesli nic w sprzecie nie grzebales to na pewno nic mu nie bedzie. Na moim starym kompie wentyl mial cos 5800 PRM :slight_smile: niezla suszarka z niego byla. Obecnie juz mam wlasnorecznie skladanego kompa, porzadne chlodzenie i 1700 RPM na wentylatorku z czyjnikiem temp i regulacja obrotow.

ilość rpm zalezy od chłodzenia, z prostej zasady, ze mneijszy wentylator, musi wykonać duzo wiecej obrotów by przepuszczane przez niego powietrze mogło schłodzić procka, natomiast im wiekszy wichajster, tym ilość rpm niemusi byc aż tak duża, ponieważ nadrabia on wielokością ilość zasysanego i wydmuchującego powietrza :slight_smile:

ja posiadam na procku 80x80 i jego ilość to ok. 2700rpm, z czego mam jeszcze dwa wentyle w obudowie, które moga mi pracować na 5V, co sprawia że ich ilość rep, to coś koło 1000, i są niesłyszalne :slight_smile: