Wentylatory do obudowy

Witam ! Zastanawiam się nad zamontowaniem w obudowie wentylatora (1x wprowadzający powietrze, 1x wyprowadzający)

Czy sprawdza się to w domowych PC?

Z której strony który trzeba będzie zamontować?

Na które wiatraczki powinienem patrzeć przy wyborze ? (jak się już zdecyduje)

Aha i potrzebuję pasty termo przewodzącej na procesor. Stara już się “ulotniła” :mrgreen: :mrgreen: Co polecacie ? Najbardziej chodzi mi wysoka jakośc/ niska cena :mrgreen: :mrgreen: AS5 ? Czy jest coś lepszego/tańszego.

Na takie które ci pasują do otworów do obudowy :stuck_out_tongue:

Ja proponuję to[jeśli masz otwory 120mm.]

http://4max.pl/default.asp?g=77&gg=76&produkt=2766

Razy 2 - na przód i tył. :smiley:

Złączono Posta : 09.11.2007 (Pią) 16:15

:spoko:

Mam inne zdanie na ten temat, to bez sensu, jeśli byś miał komputer ustawiony jako serwer, że musiałby być nom stop włączony wtedy ok, ale "Czy sprawdza się to w domowych PC? " raczej nie sprawdza się, tylko wyrzucone pieniądze w błoto, lepiej sobie dołóż i kup oryginalnego windowsa :slight_smile:

sprawdza się jeśli masz wysoką temp. procka. :-x

reset89 twoja wiedza jest niska. Niska temperatura podzespołów zwiększa ich stabilność i żywotność. Wiatraki w obudowie w komputerze PC sie sprawdzają, zwłaszcza przy o/c i grzejących się podzespołach. destroy ile masz pieniędzy i jakie miejsca masz w obudowie na wentylatory.

Nie aż tak nie mam dla tego się zapytałem czy to się sprawdzi.

No ale pastę potrzebuję i tak :stuck_out_tongue:

Pięniędzy najlepiej jak najmniej na takie rzeczy chciałbym wydać 30-40zł ? Zaraz zmierze jakie mam tam miejsce na wiatraczki … chwilka !!

Arctic Silver 5.

bartek46op

Pieniędzy najlepiej jak najmniej na takie rzeczy chciałbym wydać 30-40zł ? Zaraz zmierzę jakie mam tam miejsce na wiatraczki … chwilka Wykrzyknik Mr. Green

To AS5 chyba że naprawdę chcesz mieć skill to

http://allegro.pl/item267071400_arctic_ … tach_.html

:slight_smile:

polopolo1991 problem pionku ?

:?: :expressionless:

Złączono Posta : 09.11.2007 (Pią) 16:47

nie mam problemu pionku ale jeśli w kace byłeś kake widziałeś to sie nie odzywaj.

hehe Panowie spokojnie

Nie wiem czy dobrze zmierzyłem dlatego narysuje :smiley:

Z tyłu obudowy wymiary:

|

|75mm

|

|_____75mm ___

Z przodu:

|

|70mm

|

| 100mm

|__________

Aha i który byłby doprowadzającym z zewnątrz a który odprowadzającym z wewnątrz?

Z przodu lepiej aby wtłaczał chłodne powietrze a ten z tyłu powinien wypychać już te ciepłe na zewnątrz.

tylko że z przodu przecież bynajmniej u mnie w obudowie jest tak że jest to wejście na wentylatorek i nie ma żadnej kratki tylko małe looki w przedniej części obudowy… nie umiem dokładnie tego wytłumaczyć ale w tyle mam tak że jest jakby “podziurawiona blaszka” i tam byłoby chyba lapiej żeby wprowadzać powietrze a z przodu jakoś je odprowadzać. Myślę że mnie zrozumieliście.

A jakie chłodzenie masz w zasilaczu? Bo w moim wypadku w zasilaczu mam duży wiatrak który jednocześnie wsysa powietrze z obudowy i wypycha je na zewnątrz obudowy. Jeśli też tak masz to możesz oba wentylatory zamontować aby tłoczyły chłodne powietrze a zasilacz będzie je wypychał. Napisz tylko czy masz duży wiatrak od spodu zasilacza czy standardowy z tyłu zasilacza.

j.w :mrgreen: :mrgreen:

No to moim zdaniem oba wiatraki mogą wpychać powietrze do środka obudowy :wink:

Coś ciężko znaleźć takie wentylatory … właściwie to ja nie mogę :confused:

A co do pasty … kumpel powiedział mi coś w stylu

Zgadzacie się?

ja mam na procku pastę AS5 i chłodznie Pentagrama, 80mm, miedziany radiator i nie narzekam, temp. mam w granicach 35*C a w stresie do 45*C

co do tych wymiarów otworór na wiatrak to sprawdź je jeszcze raz, jakieś dziwne Ci wyszły, przeważnie są 80mm lub 92mm, ewentualnie duże 120mm

nie jest dobrze jednak coś zle popatrzyłem jeden jest 80x80

Tak pomyślałem żeby wykręcić z zasilacza starego w sam raz pasuje ale jest problem tam jest 2 pinowe wejście i kompletnie nie wiem gdzie/jak to podłączyć … tak już bym miał zawsze to trochę by nawiewało.