Wentylatory do obudowy

(Mateusz 931) #1

Witam ! Zastanawiam się nad zamontowaniem w obudowie wentylatora (1x wprowadzający powietrze, 1x wyprowadzający)

Czy sprawdza się to w domowych PC?

Z której strony który trzeba będzie zamontować?

Na które wiatraczki powinienem patrzeć przy wyborze ? (jak się już zdecyduje)

Aha i potrzebuję pasty termo przewodzącej na procesor. Stara już się "ulotniła" :mrgreen: :mrgreen: Co polecacie ? Najbardziej chodzi mi wysoka jakośc/ niska cena :mrgreen: :mrgreen: AS5 ? Czy jest coś lepszego/tańszego.

(Polopolo1991) #2

Na takie które ci pasują do otworów do obudowy :stuck_out_tongue:

Ja proponuję to[jeśli masz otwory 120mm.]

http://4max.pl/default.asp?g=77&gg=76&produkt=2766

Razy 2 - na przód i tył. :smiley:

Złączono Posta : 09.11.2007 (Pią) 16:15

:spoko:

(Reset) #3

Mam inne zdanie na ten temat, to bez sensu, jeśli byś miał komputer ustawiony jako serwer, że musiałby być nom stop włączony wtedy ok, ale "Czy sprawdza się to w domowych PC? " raczej nie sprawdza się, tylko wyrzucone pieniądze w błoto, lepiej sobie dołóż i kup oryginalnego windowsa :slight_smile:

(Polopolo1991) #4

sprawdza się jeśli masz wysoką temp. procka. :-x

(system) #5

reset89 twoja wiedza jest niska. Niska temperatura podzespołów zwiększa ich stabilność i żywotność. Wiatraki w obudowie w komputerze PC sie sprawdzają, zwłaszcza przy o/c i grzejących się podzespołach. destroy ile masz pieniędzy i jakie miejsca masz w obudowie na wentylatory.

(Mateusz 931) #6

Nie aż tak nie mam dla tego się zapytałem czy to się sprawdzi.

No ale pastę potrzebuję i tak :stuck_out_tongue:

Pięniędzy najlepiej jak najmniej na takie rzeczy chciałbym wydać 30-40zł ? Zaraz zmierze jakie mam tam miejsce na wiatraczki ... chwilka !!

(system) #7

Arctic Silver 5.

(Mateusz 931) #8

bartek46op

Pieniędzy najlepiej jak najmniej na takie rzeczy chciałbym wydać 30-40zł ? Zaraz zmierzę jakie mam tam miejsce na wiatraczki ... chwilka Wykrzyknik Mr. Green

(Polopolo1991) #9

To AS5 chyba że naprawdę chcesz mieć skill to

http://allegro.pl/item267071400_arctic_ ... tach_.html

:slight_smile:

(Reset) #10

polopolo1991 problem pionku ?

(Polopolo1991) #11

:?: :expressionless:

Złączono Posta : 09.11.2007 (Pią) 16:47

nie mam problemu pionku ale jeśli w kace byłeś kake widziałeś to sie nie odzywaj.

(Mateusz 931) #12

hehe Panowie spokojnie

Nie wiem czy dobrze zmierzyłem dlatego narysuje :smiley:

Z tyłu obudowy wymiary:

|

|75mm

|

|_____75mm ___

Z przodu:

|

|70mm

|

| 100mm

|__________

Aha i który byłby doprowadzającym z zewnątrz a który odprowadzającym z wewnątrz?

(Tomaszfraszewski) #13

Z przodu lepiej aby wtłaczał chłodne powietrze a ten z tyłu powinien wypychać już te ciepłe na zewnątrz.

(Mateusz 931) #14

tylko że z przodu przecież bynajmniej u mnie w obudowie jest tak że jest to wejście na wentylatorek i nie ma żadnej kratki tylko małe looki w przedniej części obudowy.. nie umiem dokładnie tego wytłumaczyć ale w tyle mam tak że jest jakby "podziurawiona blaszka" i tam byłoby chyba lapiej żeby wprowadzać powietrze a z przodu jakoś je odprowadzać. Myślę że mnie zrozumieliście.

(Tomaszfraszewski) #15

A jakie chłodzenie masz w zasilaczu? Bo w moim wypadku w zasilaczu mam duży wiatrak który jednocześnie wsysa powietrze z obudowy i wypycha je na zewnątrz obudowy. Jeśli też tak masz to możesz oba wentylatory zamontować aby tłoczyły chłodne powietrze a zasilacz będzie je wypychał. Napisz tylko czy masz duży wiatrak od spodu zasilacza czy standardowy z tyłu zasilacza.

(Mateusz 931) #16

j.w :mrgreen: :mrgreen:

(Tomaszfraszewski) #17

No to moim zdaniem oba wiatraki mogą wpychać powietrze do środka obudowy :wink:

(Mateusz 931) #18

Coś ciężko znaleźć takie wentylatory .. właściwie to ja nie mogę :confused:

A co do pasty .. kumpel powiedział mi coś w stylu

Zgadzacie się?

(efazeti) #19

ja mam na procku pastę AS5 i chłodznie Pentagrama, 80mm, miedziany radiator i nie narzekam, temp. mam w granicach 35*C a w stresie do 45*C

co do tych wymiarów otworór na wiatrak to sprawdź je jeszcze raz, jakieś dziwne Ci wyszły, przeważnie są 80mm lub 92mm, ewentualnie duże 120mm

(Mateusz 931) #20

nie jest dobrze jednak coś zle popatrzyłem jeden jest 80x80

Tak pomyślałem żeby wykręcić z zasilacza starego w sam raz pasuje ale jest problem tam jest 2 pinowe wejście i kompletnie nie wiem gdzie/jak to podłączyć ... tak już bym miał zawsze to trochę by nawiewało.