Wentylatory się kręcą, komp nie wstaje

Witam

Mam problem z kompem gdy go włączam nic nie pojawia się na ekranie, wentylatory chodzą.Robiłem reset biosa i to samo.Karta graficzna i monitor jest raczej ok.Podejrzewam że jest padnięty bios, procesory psują się bardzo rzadko ale był po oc.Co wy o tym myślicie?

Jaka konfiguracja sprzętowa? Nikt nie jest tutaj wróżką

To stary komp płyta była wymieniena 3,5 roku temu.

Płyta: Asrock K8 NF3

Proc: Amd Sempron 3000 @2,12GHZ, chłodzenie box

Ram: elixir 1gb DDR1 400

Karta graf: radek 9600 pro 256mb

Dysk: Samsung hd502hj

DVD: Samsung SH-S162

Zasilacz: XFX core 550w

Obudowa: Fractal design core 3000

Miesiąc temu kupiłem zasilacz i obudowe.

Sprawdziłeś czy na płycie głównej nie ma wybrzuszonych kondestatorów?

niema, płyta wygląda ok.

Może wyjmij ram i włóż go w drugi slot.

to samo, głośniczek żadnych dźwięków nie wydaje.

Wyjmij ram zostaw tylko procesor i kartę graficzną zobacz czy wtedy będzie jakaś reakcja

Chyba jest płyta padnięta, gdy sie to stało komp sie zawiesił, nie wstał, zrobiłem restart biosa, wstał nie chciał wykryć klawiatury potem wyłączyłem go i od tej pory sie nie włączył tzn. chodzą wentylatory świecą sie diody z dysku i ta co sygnalizuje że komp jest włączony, dioda z dvd też sie świeci.

Dodane 24.08.2011 (Śr) 14:38

ok, zaraz napisze

Ja miałem tak raz jak złe włożyłem procesor.Wiec wyjmij i włóż dobrze procesor.

Skoro działał dobrze wcześniej to jak mógł źle włożyć procesor?

no i to samo, ram był zimny.

Obstawiam na płytę że padnięta

bios chyba jest padnięty, czyli cała płyta jest do wypier…, czytałem kiedyś w pc format że jak sie podłaczy klawiature do kompa i sie nie włączą diody to jest bios padnięty, ja tak teraz mam :smiley:

A resetowałeś bios poprzez wyjecie na chwile bateryjki CMOS?

jaką polecacie płyte pod socket 754? Czy lepiej wziąść płyte + procesor.Mam upatrzone na allegro taki zestaw P4 3.0 / 2M / 800 + MSI MS-7071+ chłodzenie za 144zł.Czy odczuje jakąś różnice gdy zmienie na to?

Dodane 24.08.2011 (Śr) 14:51

tak wyciągałem bateryjke

różnice byś może trochę odczuł ale ja bym dodał jeszcze 1 GB ramu żeby były 2GB.

te ram 1gb co mam mógłby zostać nie ? http://allegro.pl/nowa-msi-3-0-2m-800-n … 98368.html

jak chcesz ale jak byś miał 2 Gb to byś mógł zainstalować viste lub 7.

7 na 1gb też nawet fajnie chodzi,czyli te ramy mogą zostać ? Za rok jak będzie ivy bridge i radki 7xxx to od razu zmieniam całość oprócz zasilacza i obudowy.