Wentylatory

Kupiłem 2 wentylatory na allegro, jeszcze ich w domu nie mam ale npiszcie mi co o nich uważacie. Czy będę dobre do zastosowania jedego w zasilaczu a drugiego w przodzie obudowy. Bo ja chcę wyciszyć mój komputer i go dobże chłodzić. http://www.allegro.pl/show_item.php?item=78571922

A co chcesz tak naprawde wiedziec o tych wiatrakach.

Do zasilacza zapewne go wsadzisz bez problemów.

Jestem ciekaw czy one naprawde będą sie kręcić tak jak im nakzauje temperatura, i czy będą wydajne

mam takie dwa włożone do budowy są bardzo ciche obniżyły mi temperature o 10 stopni w obudowie :wink: :wink:

pysiu a jaka temperature masz w obudowie ? bo ja co bym nie zrobil mam 25 stopni czyli ponizej pokojeowej … tylko na procku sie zmienia

o kurcze ja bym się cieszył na twoim miejscu :smiley:

a co do temp to pozwole się wtrącić,

ma na nią wpływ wiele czynników, np. podkęcanie grafy/ramu/procka (wytwarzają więcej ciepła) Przez co temp w obudowie tez sie zwiększa, noi nie wspomne o tym że zależy to od sposobu chłodzenia: odpowiedni przepływ powietrza w obudowie itp.

Do czego zmierzam, a no do tego że nie ma się czym sugerować :smiley: masz dobrą temp bo ja mam np 35stopni, ale ja kręce grafe i procka :wink:

a tu do poczytania o chłodzeniu i wyciszaniu kompa :wink:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=49059

:wink:

Ps. piszesz że zawsze jest 25stopni, nie wiadomo czy nie masz czujnika zepsutego albo coś takiego, sprawdz zwykłym termometrem najlepiej, bo może się okazać że masz dużo więcej a nawet o tym nie wiesz :wink:

Masz walniety czujnik. Poniżej pokojowej jest to nie możliwe. :slight_smile:

jak ma procka w granicach 500mhz to mozliwe :smiley:

Ja bym się zgodził z Lazikarem, że jednak niemożliwe nawet przy procku 500 MHz i niższym. Komp jest chłodzony powietrzem zasysanym przez wiatraki z zewnątrz obudowy, a więc pokojowym o temp też pokojowej. Jak ma się ono niby schłodzić jeszcze bardziej w pobliżu choćby niewielkich ale jednak źródeł ciepła jak najgorszy nawet proc, grafa chipset itd :?

Admin ma racje !!

aa temperatura porownywalna jest z duzo lepszymi PC

moje temperatura teraz to :

  • procek - 36°

  • plyta - 31 °

  • dysk - 32 °

proponuje sprawdzic !!

albo asekuracyjnie zamontowac WeNtYlAtOrY :smiley:

Zgodce sie z tym co piszecie, ale jeżeli powetrze jest zasysane przy podłodze a to są płtyki to się zgodze że będzie nizsza.

Złączono Posta : 14.01.2006 (Sob) 16:09

Zamotowałem te wentylatory i z ręką na sercu moge powiedzieć że komputara teraz nie słychac, te wentylatory są COOLL !!