Wersja OEM Visty - ważne pytanie


(Bartek iPC) #1

Czytałem ostatnio jeden z artykółów na forum o zasadach OEM Visty, ale chciałbym wiedzieć, gdy będę zmieniał kompa (płyte główną też), skajuje Vistę ze starego to czy będę mógł donowa zainstalować ją na nowy i przeprowadzić proces aktywacji system na nowej płycie i czy to będzie wtedy legalne??? :?


(Towdii) #2

Bedziesz mogl, sytuacja wyglada podobnie jak przypadku windy xp, dzwonisz i podajesz przyczyne ponownej aktywacji (np awaria plyty glownej) jednak w przypadku visty z tego co slyszalem ilosc ponownych aktywacji jest ograniczona.


(Bartek iPC) #3

Czyli wystarczy telefon do Microsoftu podanie mojego klucz z naklejki i potem normalne zainstalowanie Visty i rejestracje przez neta i wszystko legalnie???


(Paluch Ti) #4

dokładnie tak.


(Bartek iPC) #5

DZIĘKI! !!


(Towdii) #6

Nie, instalujesz viste, pyta sie o aktywacje, dzwonisz do microsoftu, mowisz ze np plyta Ci padla i wymieniles, potem zostajesz przekierowany do maszynki ktora podaje ci nowy klucz ktory wstukujesz do wina i koniec.

BTW polecam zaraz po aktywacji zrobic kopie czystego wina np ghostem albo partition saving (freeware) wiadomo jak to jest z winda, nie znamy dnia ani godziny kiedy padnie :stuck_out_tongue:


(Bartek iPC) #7

To musze Microsoft kłamać????


(Towdii) #8

Jak zwal tak zwal, microsoft swojej polityki (np kupony na viste) tez nie nazywa oszukiwaniem klienta, wrecz przeciwnie, nazywa to poromocja :shock:

Jedynym powodem wg Microsoftu dla ktorego masz prawo otrzymac nowy klucz jest wymiana plyty z powodu wlasnie uszkodzenia.


(Bartek iPC) #9

Aha... :? DZIĘKI! !!