Wersja testowa VISTY - skąd wziąć?

Witam

Chciałbym się zapytać czy istnieje możliwość ściągnięcia wersje testową Windows Vista Home Premium? Chodzi mi o taką wersję która będzie chodziła przykładowo 90 dni. Chciałbym tylko sprawdzić jak ten system będzie działał na moim laptopie. Myślę, że po okresie 3 miesięcy będę w stanie stwierdzić czy opłaca mi się przechodzić na system VISTA i czy wydane pieniądze na wersje OEM nie będą stracone. Skupiam sie przede wszystkim na wersji Home Premium gdyż jest po prostu w zasięgu moich możliwości finansowych.

Pozdrawiam

Tomek

Z tego co sie orientuję, nie ma wersji Trial Visty. Była kiedyś taka, ale to była beta tego systemu.

Hm… Szkoda bo chciałem sobie wypróbować przed zakupem :(.

Ps. Dziękuję za odpowiedź

Możesz pożyczyć od kogoś i zainstalować, ale bez klucza produktu. Wtedy system będzie działać 30 dni. Też będziesz w stanie stwiedzić, czy go chcesz, czy nie. A jak chcesz, to kupisz licencje i tyle.

nie jest to chyba do końca zgodne z prawem…

A ile masz pirackich gier/programów? Tak szczerze.

0 - zero, nie mam potrzeby kraść programów (nawet DSJ sobie kupiłem :smiley: ), a co do gier to na X360 trzeba mieć oryginały

przecież te 30 dni jest zgodne z prawem… można używać Visty przez 30 dni a później trzeba aktywować produkt…

te 30 dni jest zgodne z prawem, o ile ma się licencję na ten produkt :wink:

Taką informację dostałem od samej konsultanki microsoftu :stuck_out_tongue:

Ale niech sobie chłopak wypróbuje. Kto będzie wiedział, że pozyczył sobie Vistę od kumpla i zainstalował bez klucza na 30 dni? Komu to będzie przeszkadzało?

nie nooo nikt nie będzie wiedział :mrgreen: :mrgreen: ja np nie wiem :smiley:

spokojnie kolego zainstaluj viste , poużywaj ją przez 30 dni , nikt Ci nic nie zrobi :wink:

No pewnie, że sobie zainstaluj masz prawo korzystania ze swoich konsumenckich praw, nie bierz tego tak dosłownie co wyczytasz na tym forum bo to jest czasami paranoiczne a granica kto jest złodziejem - producent czy konsument oprogramowania jest bardzo płynna [-X

Vista jest sama w sobie trialem. Ma wszelkie cechy trialu np.:

  • możliwość zainstalowania bez klucza

  • możliwość użytkowania przez określony czas bez użycia klucza

Możesz używać przez 30 dni. Producent powinien zadbać o odpowiednie zabezpieczenie produktu i zrobił to wypuszczając triala po 30 dniach musisz wykupić licencję.

Np. inne produkty wymagają wykupienia klucza od razu inaczej nie uruchomisz softu. Tutaj jest inaczej.