Weryfikacja taktowania pamięci RAM

Czesc, planuje zakup dodatkowej pamięci ram do laptopa (MSI GP62 7RD Leopard), w celu identyfikacji wyciągnąłem pamięć i odczytałem kod z naklejki, według googla posiada ona taktowanie 2400mhz (pewności też nie mam) Zadzwoniłem do x-kom znalazłem u nich taką pamięć https://www.x-kom.pl/p/369772-pamiec-ram-sodimm-ddr4-kingston-8gb-2400mhz-cl17.html. Kupiłem u nich laptopa wiec poprosiłem o weryfikacje czy ta będzie kompatybilna w 100%, pracownik obsługi powiedział ze według ich systemu w tym laptopie znajduje się pamięć o taktowaniu 2133MHz. Podałem kod z naklejki mojej pamięci ale nie był w stanie ustalić na jakiej częstotliwości ona pracuje.

Proszę o pomoc was w weryfikacji, albo jakiś program który zweryfikuje częstotliwość obecnej pamięci.

9995624-E13.A00G

PC4-19200 (DDR4-2400 MHz)

Sklep dobrze kombinuje, ale to nie kości są tu problemem. Do laptopa włożono kości 2400, ale ograniczenia sprzętu zbijają taktowanie do 2133. Nie powinno być problemu gdy włożysz kości 2400, bo po prostu ich prędkość zostanie ograniczona do 2133 właśnie. Nie wiem czy kości w Twoim laptopie nie są po prostu specjalnie dedykowane do laptopów MSI, stąd inna nazwa. Nie różnią się z tego co czytam niczym od kości dostępnych w sklepach.

Sprawdź w CPU-Z z jakim taktowaniem obecnie działa RAM.

Tak to wygląda, mam to odczytać x2? 2400MHz ?

01 02

Tak, kup pamięci 2400MHz 17CL.