Weterynaria - Profil Gim --> Profil LO

Witam ! Już6 klasa podstawowki a ja zamierzam iść na weterynarię, lecze nie wiem na jaki muszę iść profil do gimnazjum. Nie mówcie mi - Ten przedmiot ten i ten, tylko nazwę profilu - i wtedy - jakie przedmieoty w nim są.

Biol-Chem :roll:

Ok wiem, jaki profil, ale w gim. chyba inne nazwy mają, i inne przedmioty. Jakie przedmioty składały by się na ten profil ? Biologia, Chemia, Fizyka, tak? No i inne duperoły.

Z zasady tak. Zapytaj rodziców na początek :stuck_out_tongue:

Poza tym, z mojej wiedzy, w zdecydowanej mniejszości gimnazjów są profilowane klasy, więc musisz sam się dowiedzieć… To oczywiste

fakt

a wiesz ze to szkola ustala? jedna w profilu biologicznym umiesci biologie i chemie inna np biologie i geografie na przyklad :stuck_out_tongue:

powiem ci tyle ze w gimnazjum to te profile praktycznie guzik znacza… moze ze bedziesz mial tego czy tamtego jedna godzine wiecej no i zazwyczaj uwaza sie takie klasy za “lepsze” od zwyklych “ogolnych” wiadomo ze uczen ktoremu wszystko jedno pojdzie do ogolnej a ten co sie stara do jakiegos profilu wiec bedziesz mial tam lepszych uczniow niz w ogolnej i srednia ocen bedzie wyzsza :stuck_out_tongue: (wiem z doswiadzczenia) i w ogole znajac zycie jeszcze w gimnazjum z 10 razy zmienisz zdanie gdzie bedziech chcial isc na studia hehehe

najlepiej na profil zdecydowac sie w liceum i to w takim w ktorym mozesz wybrac takie przedmioty dodatkowe jakie chcesz a nie ze masz profil biologiczny z biologia i chemia odgornie ustalonymi jako dodatkowe a chemii nie chcesz zdawac na maturze :confused: ale to na razie ciebie nie dotyczy…

Klektus szczerze jeśli wybierasz wetę to musisz mieć “łeb na karku” tam jest tyle nauki że ho ho (wiem bo siostra studiuje). A jeśli nie masz zamiaru uczyć się każdego ścięgna, żyły czy wgłębienia w kości to sobie daruj :wink: Nie kituje !!