Wew. porty USB? Wew. kamerka intern. podł. do USB wewnątrz?

Witam,

Dlaczego w HWiNFO mam aż tyle portów USB? Laptop ma: 2x Port USB 2.0 i 1x Port eSata+USB 2.0 (COMBO) - czyli 3 porty USB.

Dlaczego kamera internetowa (zintegrowana, wewnętrzna) jest widoczna jako “Urządzenie kompozytowe USB”? To wewnątrz laptopa są porty USB?

Screen

I jeszcze dodatkowe pytanie: czy ten port COMBO (funkcja USB) działa tak samo jak normalny USB? Niczym jego specyfikacja się nie różni od standardowego?

Ponieważ kamerka podłączona jest do magistali USB. To samo jest zapewne z czytnikiem kart SD, jeśli takowy posiadasz. Nie oznacza to wcale, że w środku znajdziesz standardowe gniazda, gdyż kamerka jest podłączona bezpośrednio do kontrolera usb za pomocą odcinka kabla, taśmy w zawiasie, a dalej ścieżek na laminacie płyty głównej.

A skoro jest aż tyle wolnych miejsc na magistrali to mogę coś tam jeszcze podpiąć?

Wymagałoby to wiedzy i umiejętności, których ani ja, ani tym bardziej Ty nie posiadasz.

Dobra, a

Podaj dokladny model łaptopa.

TOSHIBA Satellite L650 1M0

Działa tak jak każdy inny port USB 2.0.

slawex1983 ,

A czy wykorzystywanie jednego portu w maximum prędkości wpływa na szybkość drugiego?

Maksymalna szybkość USB 2.0 to 480Mbit/s dzielone pomiędzy wszystkie urządzenia podłączone do jednego kontrolera. Ale: niektóre kontrolery to potrafią obejść, i nie wiem jak to wygląda w przypadku USB 3.0 (tam mogą być zmiany).

Kontroler, magistrala… ja już się gubię w tym. To to samo?

A zasilanie? To jest osobno czy dotyczy zbioru portów (magistrala/kontroler)?