Wewnętrzny czytnik kart nie działa :/

Witam

Przeczytałem już chyba ze 100 wątków i żaden mi nie pomógł.

A mianowicie mam kompa tam z wbudowanym czytnikiem kart ( takie coś pisze w menadżerze urządzeń Generic usb cf reader usb deviance i 3 kolejne tylko rodzaje kart się zmieniają na ms sd i sm) do tej pory bez problemu działały ale dzisiaj zainstalowałem pc nokia suit i cdex zrestartowałem kompa i zonk nie ma w “moim komputerze” kart a na dodatek jak włożę czytnik karty micro pod usb to też nie działa (nie widać go w moim komputerze). Jak załączam menadżera to są wyświetlone że niby działają.

Próbowałem wszystkiego od odinstalowania tych dwuch programów po reinstalacje sterowników i nic :confused:

A przy załączaniu cdex wyskoczyło mi okienko z tekstem

Failed to load the wnaspi32.dll driver!

Use the “Native NT SCIS library” driver.

I jest tak i nie dałem na tak.

Co mogę z tym zrobić żeby znowu działały?

edit

Nie działa mi żadne inne usb :confused: bo teraz sprawdzałem, znaczy się działa ale nie widać w moim komputerze tyko w menadżerze :stuck_out_tongue:

Spróbuj przywrócić sobie sytem do stanu przed instalacją pc nokia suit, o ile robiłeś sobie backupy, jak to nie pomoże to napraw system za pomocą windowsa. Nagrywaz na nowo wszystkie programy, chodzą jak powinny, ale stery chyba musisz od nowa wgrać i wtedy powinno wszystko działać