Wextract.exe


(sdar) #1

Czy ktoś wie, co to za plik o nazwie WEXTRACT.EXE

Mij antywirus AntiVir wyświetli komunikat, ze plik tez zawiera sygnature wirusa (niestety nie zapisalem jakiego) i zasugerowal usuniecie pliku.

Niedlugo potem wyswietlil mi sie komunikat "Ochrony plikow systemu windows" mowiacy enigmatycznie, ze "Pliki wymagane do prawidlowego dzialania systemu Windows zostaly zastapione nie rozpoznanymi wersjami. Aby zaopewnic stabilnosc systemu, system Windows musi przywrocic oryginalne wersje tych plikow" I dalej prosi o wlozenie CD z Windowsami. NIe widze w tej chwili zadnych nieprawidlowosci w dzialaniu systemu ale chcialem sie upewnic co to za plik i co robic w przyszlosci jesli znowy pojawi sie komunikat o zawirusowaniu tego pliku.

Bede wdzieczny za pomoc.

Sdar


(Pospalbym) #2

To to masz vira

wextract.exe jest trojanem

Więcej poczytasz tu http://www.derkeiler.com/Newsgroups/alt.computer.security/2004-02/0483.html

Pozdro 8)


(sdar) #3

W podanym przez Ciebie materiale umieszczona jest poorada aby recznie usunąć pliki WEXTRACT.EXE znajdujące sie w WINDOWS\SYSTEM32 oraz w dllcache.

Czy jesli poecilem mojemu antywirowi żeby usunął wymieniony plik to nalezy uznac, ze je usunął, czy tez powinienem mimo wszystko usunąć je ręcznie? I czy po ich usunięciu nie będzie problemu ze startem systemu?


(Pospalbym) #4

Jasne uruchom tryb awaryjny i usuń plik ręcznie

Potem wejdź w ten dział:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewforum.php?f=16

Zapoznaj się z tym :

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=17593

A następnie wklej cały log tu i poproś o sprawdzenie:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewforum.php?f=16