Wezwanie na komisje (wojo)

(Alzajac1) #1

właśnie otrzymałem wezwanie na komisję w "celu dokonania obowiązku rejestracji przedpoborowych" 8) Jestem z listopada rocznika 1990. I mam dwa pytanka najlepiej do osób którzy już mają to za sobą ;]

Jakim systemem oni roznoszą te wezwania skoro kumple z mojego rocznika ze stycznia i lutego jeszcze nie dostali tego papierku ;]?

a po 2 to jakie rzeczy (dokumenty) mam zabrać ze sobą stawiając się na komisji ?

termin mam na 23.10.08 ;]

(KaisuM) #2

dowód osobisty, zaświadczenie o pobieraniu nauki

(Bpon2) #3

system to brak systemu:D dokumenty dowód i tyle, za rok do afgana na minę i do domu:D:D

(Alzajac1) #4

jak brak dowodu (jestem z listopada więc jeszcze 18 nie skończone) to rozumiem ze legitka wystarczy ;]? czy to zaswiadczenie jest wymagane skoro "podobno' mój rocznik jest już w armii zawodowej? Jakieś zaświadczenia lekarskie są potrzebne jeśli się ma np. wadę wzroku?

szczerze to myślę o wojsku zawodowym więc czemu nie ale może tą minę omińmy :smiley:

(Bpon2) #5

rejestracja to nie komisja, zaświadczenia nie są potrzebne,a z wadą wzroku trudno ci będzie miny omijać :slight_smile:

(Alzajac1) #6

czyli ? mam rozumieć ze spisują tylko dane czy juz na rejestracji dostanę kategorię?

p.s z wadą wzroku rzędu -4D (w soczewkach jakieś 3,5-3,75) na jaką kategorię mogę liczyć?

(Bpon2) #7

dokładnie, teraz jesteś przedpoborowym

(Alzajac1) #8

aha :slight_smile: to coś o czym nie wiedziałem ;] a jak się ma status przedpoborowego do nadania kategorii? Kiedy to następuje?

(Bpon2) #9

to dopiero na komisji lekarskiej, kiedy to nastąpi nikt nie wie, :lol:

(Alzajac1) #10

ok dzięki wielkie za rozwianie wątpliwości :slight_smile:

a jakaś odp na moje pytanie się znajdzie może ;]?

(Bpon2) #11

przy zawodowej armii raczej na wojsko nie masz co liczyć, chyba że skończysz ciekawe studia i będziesz specjalistą

(Alzajac1) #12

no to mnie trochę zgasiłeś :frowning:

w każdym razie nie mam więcej pytań dzięki wielkie ;]

(Leon600) #13

Witam, też dzisiaj dostałem takie pisemko.

Czyli na tą pierwszą "wizytę" idę tylko z dowodem tak? Na badanie, żeby się zgłosić przyjdzie innym razem?

A co z zaświadczeniem ze szkoły? Teraz im muszę okazać czy dopiero na badaniach?

Dzięki za odpowiedzi :wink:

(SeBoLaS) #14

jeszcze teraz nie musi brać dokumentu że sie uczy,to jest tylko rejestracja potrzeby na razie jest tylko dowód spiszą z niego,kolega podpisze się dostanie taki kartonik(książeczkę :smiley: ) i do domu,po jakimś czasie może dostać wezwanie na komisję wojskową i dopiero wtedy musi zabrać ze sobą wszystkie dokumenty typu że się uczy lub jest na coś chory