Wgląd do kompa przez dostawcę

Witam,

od już jakiegoś czasu intryguje mnie niemiłosiernie pytanie, jak dostawca internetu jest w stanie mieć wgląd do komputera (podłączonego poprzez kabel) i wycztytywać sobie chociażby takie informacje jak:

-Programy

-Nie zainstalowane nowe aktualizacje ?

Jestem jeszcze w stanie zrozumieć widzenie systemu operacyjnego, ewentualnie wgląd w przeglądarki, co w dużej mieże jednak wiąże się z internetem, ale takie rzeczy ? Skoro widzi to, to co jeszcze ? I jakim prawem ?

Bardzo proszę o kompetentne odpowiedzi, bez słów w stylu “chyba nie.” bądź też “możliwe” ponieważ bardzo zależy mi na sprawnej, szybkiej odpowiedzi.

Z góry dziękuje i pozdrawiam serdecznie,

Meaax.

Ogólnie nie ma takiego wglądu jak piszesz chyba że to jest sieć gdzie sam instaluje dodatkowe oprogramowanie do monitoringu stacji roboczej :slight_smile:

Witam,

niestety bzdura. Niedawno miałem problemy z internetem i walczyłem dość poważnie z usługodawcą (era), po czym pan “wykwalifikowany” informatyk próbował mi wcisnąć kit, że to przez mój antywirus, który mam zainstalowany (może gdybym sam nie był informatykiem łyknąłbym to) a potem, gdy go wyśmiałem i powiedziałem kim jestem z zawodu, momentalnie zmienił temat na niezainstalowaną jedną aktualizacje. Dlatego pytam, do czego mają jeszcze wgląd i jakim to cudem ?

Ty jako informatyk wpisujesz takie bzdury? Do niczego nie mają wglądu, bo gdyby mieli, to by im groziły sprawy sądowe i dawno było by o tym bardzo głośno (użytkownicy by temat bardzo dokładnie rozpracowali)

O aktualizacji wiedział bo to mógł być znany sposób na usunięcie tego typu problemu jak Ty miałeś (nie byłeś pierwszym, który się z tym zgłosił) i wiedział, że brak tej aktualizacji może powodować nieprawidłową pracę np. aplikacji dostępowej.

Kolega ma racje nigdy nie bedzie miał wglądu bez aplikacji na stacji roboczej obojętnie co to bedzie i kazdy informatyk to wie :)a takie odpowiedzi ze napewno antywirus czy coś innego to tylko sugestie :slight_smile:

Ludzie obudźcie się !

Myślicie, że wyssałem sobie to z palca? To nie pisałbym tu posta i nie zawracał ludziom głowy !

Wszystkie podane informacje przez owego pana były prawidłowe! Antywirus, dodatki a nawet aktualizacje, której nie chcę zainstalować !

Dlatego proszę darować sobie tego typu stwierdzenia i pomóc rozwiązać problem zamiast gadać głupoty i robić z gęby dupę.

http://windows.microsoft.com/pl-PL/wind … -questions poczytaj sobie może coś zrozumiesz :slight_smile:

to jedna z opcji wglądu :slight_smile:

Ludzie,

Widzę, że albo nie czytacie ze zrozumieniem, albo próbujecie zrobić z kogoś wariata. Nie pytałem O PULPIT ZDALNY, i czym wie nawet mój syn (lat 11), tylko o coś, za co być może mogę zaskarżyć operatora, czyli to, co opisałem, WGLĄD POPRZEZ MOJE DOSTAWCE, BEZ INSTALOWANIA DODATKOWEGO OPROGRAMOWANIA ANI ŻADNEJ ZGODY PISEMNEJ NIE MÓWIĄC JUŻ O PULPICIE ZDALNYM, Jezu.

Temat uważam za zamknięty.

Jeśli masz jakieś oprogramowanie dostępowe od operatora, to przetestuj je pod kątek bezpieczeństwa czy nie zawiera backdoorów i sprawa się wyjaśni, wtedy najwyżej pójdziesz z tym do prokuratury. Jeśli aplikacja jest w porządku i nie jesteś w stanie udowodnić, że ktoś Cię podgląda, no to nic nie zrobisz.

Możesz przeprowadzić jeszcze test na innym komputerze, który na 100% jest czysty, możesz sprawdzić jeszcze na Linuksie. Podłącz się do sieci, zadzwoń, że jest problem i będziesz wiedział czy operator ma wgląd do twojego poprzedniego komputera czy nie. Żeby komuś udowodnić winę, musisz mieć dowody, inaczej nic nie zrobisz.

Pozdrawiam!

Do:Informatyk z zawodu.

Drzesz r…a

aż przykro słuchać,i ty mówisz że jesteś informatyk,

przedstawiając swój problem to nawet nie raczyłes opisać jaki system,jak się łączysz (czy przez program dostępowy),czy masz firewall i jaki,co udostępniasz,jakie porty masz otwarte i co już sam zrobiłeś w tej kwestji aby nie być szpiegowanym przez operatora.

Od takich informatyków z zawodu uchowaj nas Panie.Amen.

Kolego- dostawca netu nie ma wglądu do twojego kompa ale ma wgląd do logów połączeń twojego kompa z siecią- a z takich logów można wywnioskować bardzo dużo; antywir łączy się z serwerem w celu aktualizacji, widać kiedy pobierałeś łatki aktualizacji itp itd.

Nic dodać nic ująć.

Autorze ‘‘informatyku’’ , facet z którym rozmawiałeś po prostu wciskaj jeden kit za drugim , ten nie przeszedł to podał drugi kit lub po prostu powiedział tylko tyle ile wiedział i co go uczyli na szkoleniu lub to co z tego zapamiętał lub jeszcze przeczytał z karteczki na monitorze gdzie miał wypisane jakie podstawowe dawać rady w razie problemów , takim użytkownikom jak Ty.

I w zupełności zgadzam się z “miciugo” jak nie masz u siebie dziur i firewwal dobrze ustawiony to nie bardzo może pogmerać ci w kompie jedynie po zawartości logów co ma u siebie (i może je analizować na różne sposoby) ,wie co pobierasz i jakie strony odwiedzasz a to nie jest żadne wykroczenie ani przestępstwo ba ma on obowiązek przechowywać twoje logi (mogę się mylić ale gdzieś kiedyś była mowa o 5 latach ale nie wiem czy to przeszło).