Wgranie obrazu Norton Ghost

(Pdarul) #1

Witam serdecznie.

Dzisiaj przeprowadziłem reinstalacje systemu od nowa i wgrałem Win XP.

Użyłem programu Norton Ghost do robienia obrazu partycji, a to po to żebym nie musiał się męczyć tyle czasu z instalacją systemu od nowa w razie większych problemów z systemem. To co wiem żeby uzyć tego obrazu to trzeba go załadować przez program Norton Ghost z pozycji Windowsa.

Moje pytanie brzmi:

Czy istnieje możliwość załadowanie obrazu systemy z pozycji Dosa (jeśli tak to jak to zrobić) , wiadomo że czasami może być taki problem z Windowsem że nie będę mógł wejść do systemu, żeby użyć Nortona.

Bardzo proszę o odpowiedz.

(lazikar) #2

Ja używam programu Drive Image 2002 do tego. Miałem możliwość zrobienia dyskietek z programem pod Dosa. Zastanawiam się czy przypadkiem w Norton Ghost nie ma takiej opcji?? :smiley: :smiley: :smiley:

(pysiu) #3

za pomocą nortona ghosta tworzy się dyskietke za pomocą której mozna uruchomić pod dosem nortona i załadować obraz dysku.

(Pdarul) #4

Jeszcze jedno pytanko, ja mam Norton Ghost 2003 podejrzewam , że należy wejść do narzędzi Ghosta, żeby stworzyć dykietke, później do Norto Ghost Boot Wizard ale którą z czterech opcji wybrać:

1. Standard Ghost Boot Disk

2. Peer-to-Peer Network Boot Disk

3. Drive Mapping Boot Disk

4. CD/DVD Startup Disk with Ghost

(fiesta) #5

Jeżeli system ma być botowany z dyskietki należy wybrać opcję pierwszą.

(pysiu) #6

Po za instalowaniu nortona mozna wejść w program files i tam powinana byc aplikacja exe która uruchamia się pod dosem