Wgranie sterowników na płyte główną

Witam, składam komputer, mam:

Intel Core Duo E2180 2.00 GHz

Gigabyte GA-P31-DS3L

Patriot DDR2 PC6400 2x1024MB 800MHz CL4.0 EP LLK »

Palit 9600GT 512mb

PIONEER DVD+/-RW DVR-215D czarny OEM

Seagate 160GB 8MB…

problem polega na tym, że ten nowy dysk jest czysty a potrzebuje jeszcze po korzystać ze starszych danych, dysk ten to jakis szajsung 80GB na ATA, wcześniej nie miałem z nim problemu, więc nie sądze żeby to była jego wina, no ale dzieje się to co sie dzieje, a mianowicie, po włączeniu komputera, zaraz przed wyskoczeniem ekranu z ładowaniem windowsa XP pojawia się na ułamek sekundy niebieski ekran z jakimiś napisami, zaraz potem komputer sie resetuje, do tego jak włączam komputer to pokazuje mi, że mam tylko 512 MB RAM…mam 2giga…

nie znam się na tym za bardzo, proszę o jakieś propozycje, co by tu można pokombinować

pozdrawiam:)

EDIT:

problem włączenia komputera zniknął, teraz jestem świeżo po zresetowaniu baterii BIOSu, chciałem zainstalować sterowniki do płyty głównej, chipset, audio…no ale jako, że nie mam CD-ROM to musiałem to zassać z internetu, nie umię sobie teraz z tym poradzić, nie chce mi się to instalować, a bez tego nie mogę chyba zainstalować grafiki, bo jak tak przed chwilą zrobiłem to ekran vtł jak w commodore 64…

Zrób reset Biosu: viewtopic.php?f=7&t=267235

Podczas startu komputera, przed startem systemu, wciśnij F8. Pojawi się okno z wyborem , jak ma zostać uruchomiony system, wybierz opcję Wyłącz automatyczne uruchamianie ponowne komputera po awarii. Wyświetli się niebieski ekran. Podaj z niego kod błędu oraz przyczynę.

Na początku jak uruchamiasz kompa to pokazuje się pamięć grafiki, czyli 512MB.

A czy na tym starym dysku jest system??

tak na starym dysku jest system…

na razie co robie, to instaluje na nowym dysku windowsa, zajmie to jeszcze jakieś pół godzinki, ale jeżeli okaże się, że wszystko działa dobrze to znaczy, że cos z dyskiem?, zresztą ok, póki co czekam…potem zrobie to co pisałeś cosik_ktosik

Jak na starym dysku jest system to on się uruchamia, a resetuje się dlatego, bo nie ma sterowników do płyty głównej.

Spróbuj odpalić kompa tak jak napisał cosik_ktosik.

ok, bateria wyciągnięta, zanim ją wyciągnąlem podpiąłem na slave’a stary dysk i zrzuciłem z niego ściągniete wcześniej ze strony producenta sterowniki do płyty głównej gdyż, nie kupowałem wersji BOX, no i powiem, że nie za bardzo sie chciały zainstalować te sterowniki, po podwójnym kliknięciu na nie wyskakiwało okno kretora instalowania sprzętu, w rezultacie prosił o połączenie z netem z poziomu managera urządzeń też jakoś sie to wgrywać nie chciało, potem wgrałem stery z karty graficznej z płytki no i po resecie kompa miałem reso 800X600 chyba z 8klolorami:) …póki nie wgram tam sobie żadnego antywira to nie włącze neta.