Wi-Fi na Ubuntu

Witam. Właśnie rozpoczynam swą przygodę z Ubuntu. Zainstalowałem system w laptopie dell L400. Karta sieciowa wi-fi D-LINK DWL-G650+ której system w ogóle nie wykrywa. Jak rozpocząć instalację karty, od czego zacząć ?? Gdzie w Ubuntu jest aplikacja typu “dodaj suń sprzęt” ?? o ile w ogóle jest.

Poszukaj sterowników do twojej karty na linuksa, jeśli takowe nie istnieją możesz spróbować uruchomić sterowniki windowsowe za pomocą ndiswrapper (do pobrania z powyższego linka lub z repozytoriów Ubuntu).

Tutaj znalazłem sposób konfiguracji sieci bezprzewodowej wprawdzie na Debiana, jednakże Ubuntu bazuje na nim, więc nie powienno być znaczących odstępstw.

Dzięki, przeczytałem już o tym, ściągnąłem owy programik na pulpit, szukałem więcj info na ten temat, ale nie wiem jaką komendą mam “zainstalować” ten programik i co potem dalej, jeśli ktoś ma wiedzę na ten temat, to proszę się podzielić.

masz ten program w repozytoriach, więc

sudo apt-get update

następnie

sudo apt-get install ndiswrapper

i po krzyku.

Po wpisaniu komendy

sudo apt-get update

następuje aktualizacja która przebiega poprawnie, następnie wpisuje komendę

sudo apt-get install ndwrapper

zwraca mi komunikat

Czytanie list pakietów... Gotowe

E: Nie udało się odnaleźć pakietu ndwrapper

Czy coś robie nie tak ? albo nie do końc jak powinienem ??

wszystko dobrze robisz, mój błąd. Ta paczka to

ndiswrapper-source

Chodzi o te paczki. Najlepiej pobierz apt-get’em bo mogą pociągnąć jeszcze jakieś zależności.

Jesli możesz to jeszcze raz dokładnie co i jak, bo się pogubiłem co mam zaktualizować a co zainstaować. Zrobiłem

sudo apt-get install ndwrapper-source

pociągneło aktualizaję i chyba instalowało, nie wiem czy jeszcze mam coś zrobić ?w kazdym razie nadal nie działa :evil:

No, teraz za pomocą tego ndiswrappera musisz zainstalować windowsowe sterowniki do Twojej karty.

aaaaaaa… no tak, rzeczywiście, to zaczynam, w razie problemów będę pytał :smiley: A gdzie mam w ogóle szukac tego zainstalowanego i jak w nim to konfigurować ?? sory za takie pytania, ale nie mam doświadczenia w linuxie :confused:

Ndiswrappera nigdy nie używałem, więc spróbuj odpalić w konsoli poleceniem

sudo nsidwrapper

prawdopodobnie jest to konsolowa aplikacja. W linku, którym podałem Ci wcześniej jest opisana konfiguracja.