Wi-Fi na Windows 2000

(DarthVader3105) #1

Witam

Zainstalowałem na swoim laptopie Asus L5800C Windowsa 2000. Próbowałem się połączyć z routerem przez WiFi używając programu dołączonego do sterownika. Pokazywało mi, że jestem połączony, ale nie mogłem korzystać z internetu. Jak to zrobić?

(flecht) #2

Zgaduję: WPA2, czy inne AESy nie stanowią przypadkiem tutaj problemu? Do tego nie jestem pewien, czy W2000 będzie szybszy od XP.

(DarthVader3105) #3

Patrzyłem na jednej stronie to było coś WPA, ale na WEP nie działało WiFi na Androidzie, a nie działało nawet gdy wyłączyłem zabezpieczenia.

(flecht) #4

A miałeś wybór między WPA i WPA2, oraz TKIP i AES? Największe szanse na start ma zestaw WPA (PSK/Personal) + TKIP. Z WEPem się Windows dogadywał?

(funbooster) #5

Windows 2000 domyślnie nie ma obsługi Wi-Fi, możliwe że jest to problem z zabezpieczeniami. Kiedyś miałem stary terminal, który przerobiłem na serwer, śmigał na nim windows 2000 nie łączył się z siecią Wi-Fi, która miała zabezpieczenia.

(DarthVader3105) #6

Ustawiłem WEP i działa na Windows 2000 jak i na Androidzie. :slight_smile: Wystarczyło spróbować jeszcze raz.

(Odyniec_Stary) #7

WEP ma śmiesznie niski poziom bezpieczeństwa. Odradzam korzystanie.  Zmień system na XP i będziesz mógł ustawić szyfrowanie WPA2. 

Natomiast na problemy z wolnym działaniem powinno pomóc włączenie klasycznego stylu i wyłączenie w autostarcie zbędnych usług. 

(DarthVader3105) #8

Co do bezpieczeństwa, jak WEP może okazać się niebezpieczny?

(Odyniec_Stary) #9

Ponieważ bardzo łatwo złamać hasło WEP. Byle dzieciak może to uczynić.

(DarthVader3105) #10

A tak dokładniej? Np. jakimś programem na android do hakowania wifi?

(Odyniec_Stary) #11

https://www.google.com.tr/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=%C5%82amanie+has%C5%82a+wep

(DarthVader3105) #12

Nie mieszkam w mieście, więc nikt z sąsiadów nie będzie próbować. :wink:

(Odyniec_Stary) #13

Twoje ryzyko.