Wi-Fi na Windows 2000

Witam

Zainstalowałem na swoim laptopie Asus L5800C Windowsa 2000. Próbowałem się połączyć z routerem przez WiFi używając programu dołączonego do sterownika. Pokazywało mi, że jestem połączony, ale nie mogłem korzystać z internetu. Jak to zrobić?

Zgaduję: WPA2, czy inne AESy nie stanowią przypadkiem tutaj problemu? Do tego nie jestem pewien, czy W2000 będzie szybszy od XP.

Patrzyłem na jednej stronie to było coś WPA, ale na WEP nie działało WiFi na Androidzie, a nie działało nawet gdy wyłączyłem zabezpieczenia.

A miałeś wybór między WPA i WPA2, oraz TKIP i AES? Największe szanse na start ma zestaw WPA (PSK/Personal) + TKIP. Z WEPem się Windows dogadywał?

Windows 2000 domyślnie nie ma obsługi Wi-Fi, możliwe że jest to problem z zabezpieczeniami. Kiedyś miałem stary terminal, który przerobiłem na serwer, śmigał na nim windows 2000 nie łączył się z siecią Wi-Fi, która miała zabezpieczenia.

Ustawiłem WEP i działa na Windows 2000 jak i na Androidzie. :slight_smile: Wystarczyło spróbować jeszcze raz.

WEP ma śmiesznie niski poziom bezpieczeństwa. Odradzam korzystanie.  Zmień system na XP i będziesz mógł ustawić szyfrowanie WPA2. 

 

Natomiast na problemy z wolnym działaniem powinno pomóc włączenie klasycznego stylu i wyłączenie w autostarcie zbędnych usług. 

Co do bezpieczeństwa, jak WEP może okazać się niebezpieczny?

Ponieważ bardzo łatwo złamać hasło WEP. Byle dzieciak może to uczynić.

A tak dokładniej? Np. jakimś programem na android do hakowania wifi?

https://www.google.com.tr/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=%C5%82amanie+has%C5%82a+wep

Nie mieszkam w mieście, więc nikt z sąsiadów nie będzie próbować. :wink:

Twoje ryzyko.