[WI-FI] Połączenie jest, brak dostępu do internetu

(Skynurak) #1

Witam serdecznie. Szukałem o tym na forum lecz nie znalazłem pomocy. Otóż na jednym laptopie mam internet szerokopasmowy przez kabel z satelity. Na drugim laptopie chciałbym go mieć również. Więc tworzę na swoim laptopie widoczną sieć wi-fi. (wybieram nazwe, hasło itp) Na drugim laptopie łączę się z tą siecią wifi. Jednak połączenie jest, lecz dostępu do internetu nie ma.

Słyszałem coś, że trzeba ustawić bramke IP w protokole TCP/IP. Nie wiem czy tak trzeba czy nie, by był dostęp do internetu na tym drugim laptopie. Jeśli ktoś ma jakiś pomysł to proszę o pomoc. Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję.

(reos) #2

We właściwościach połączenia sieciowe, protokół TCP/IP zaznacz opcję "Uzyskaj adres IP automatycznie".

(Skynurak) #3

A wiesz może jak ustawić taką sieć wifi na stałe? Ponieważ tworzę ją w cmd.exe, i niestety jest tylko do czasu, gdy ją wyłączę. I następnie się usuwa.

(roobal) #4

Uruchom wiersz poleceń i podaj wynik polecenia.

ipconfig /all

To jest połączenie z siecią bezprzewodową od ISP, czy połączenie ad-hoc między dwoma laptopami? Jeśli masz Windows Vista/7, to możesz też pokazać wynik polecenia.

netsh wlan mode=ssid

Pozdrawiam!

(Skynurak) #5

Wolałbym właśnie bezprzewodowo, ponieważ gniazdo LAN jest zajete kablem od satelity. Więc nie ma mozliwosci polaczenia laptopów i rownoczesnego korzystania z internetu. Kod podany przez Pana nie działa.

(roobal) #6

Rozumiem.

Jaki system operacyjny?

Pozdrawiam!

(Skynurak) #7

Windows 7. Nie wiem czy muszę wpisać moj adres IP w protokole tcp/ip na laptopie ktory ma byc polaczony przez wifi z tym laptopem ktory ma neta z satelity?

(roobal) #8

W takim razie polecenie

ipconfig /all

powinno działać.

Połączenie między kartą sieciową LAN, a kartą bezprzewodową jest mostkowane, czy może włączona jest opcja udostępniania połączenia sieciowego?

Pozdrawiam!

(Skynurak) #9

Aha, czyli wpisuje to do cmd, zaznaczam opcje udostepnianie polaczenia sieciowego i powinno dzialac?

(roobal) #10

Tak, powinno działać.

Pozdrawiam!