WI-FI wykrycie

Witam u mnie w szkole są 3 pracowanie wszystkie mają internet przez

wi-fi w szkole jest internat, kolega ma komputer i karte wi-fi i łaczy się przez karte z internetem ze szkoły, czy to jest legalne i czy można jakoś namierzyć, że ok korzysta z internetu przez ich łącze.

Bo wątpie czy dyrektorka pozwoliła by mu za free korzystać z internetu od nich.

tego to musisz się dowiedzieć u siebie w szkole … ale mi się wydaje że to nie jest legalne

Możliwe, że to jest legalne. U Ciebie w szkole może być hot spot

Jest to legalne gdyz szkoła ma niezabezpieczony internet.

Acha no bo internat jest w szkole i bardzo dobry odbiór jest a kolega obawia się, że to jest nie legalne no ale jak jest niezabezpieczony to praktycznie kazdy ma dostęp, ale czy administartor sieci moze namierzyć sprawdzić że ktoś jeszcze korzysta czy ten kolega nie ma się czego obawiać?

Jest legalne. Każdą sieć wi-fi można zabezpieczyć Kluczem. Skoro sieć jest nie zabezpieczona to znaczy że administrator zezwala na łączenie się z siecią lub jest idiotą i nie ma pojęcia o administracji siecią wi-fi (ale to już jego problem). Czy może cię wyszukać. Może wykryć że ktoś się łączy z siecią pod takim i takim adresem IP może dowiedzieć się jaki masz adres MAC Karty WI FI i jaka jest nazwa laptopa. Ale nie może się dowiedzieć że ten który korzysta to na przykład Marcin Kowalski zamieszkały pod takim i takim adresem.

Nie dokońca… może sprawdzić i zobaczyć kto korzysta z internetu innym słowem kto jest podpiety do sieci bo bedzie miał adres MAC karty Wi-Fi twojego kolegi i jesli zechce to moze go zablokować ale niebędzie wiedział czy on siedzi pod schodami czy w toalecie czy tez w szatni itp…

Skoro niejest zabezpieczony to nie…

Dzięki wszystko ładnie mi wytumaczyłeś , już będę wiedział.

Nie lepiej po prostu spytać kogoś, czy uczniowie mają prawo korzystania z sieci wi-fi? Ewentualnie rozpocząć jakieś negocjacje? Skoro szkoła ma taką sieć, Wasz samorząd mógłby spróbować wywalczyć prawo korzystania z niego dla uczniów na przykład właśnie w internacie.

korzystanie z niezabezpieczonej sieci bezprzewodowej bez pozwolenia właściela jest wykroczeniem z art. 127 Kodeksu Wykroczeń i jest zagrożone karą grzywny.

fizycznie odszukać położenie urządzenia podłączonego do sieci bezprzewodowej jest stosunkowo łatwo, wystarczy skaner wifi (np laptop z linuxem).