Wiadomość w tlenie


(Damian) #1

Witam!

Chciałem się was zapytać,czy jest możliwość ustawienia w Tlenie,tak aby po nadejściu nowej wiadomości informacja była pokazywana nad godziną. Coś takiego jak w GG typu "XX przesyła wiadomość".

Pozdrawiam!


(Sloter) #2

tzn, żeby nie wyskakiwało okno odrazu tak.. ? też ?


(Damian) #3

Tak,bo standardowo,to jeśli w Tlenie ktoś wyśle mi wiadomość,to schowana jest ona w pasku. A ja chce tak aby było jak w GG,iż wyskakuje komunikat,że ten i ten koleś przesyła wiadomość...

Przegrzebałem opcję tlena,ale powyższej nie znalazłem...

Pozostają dwie opcje:

1.Jestem ślepy i musze iść do okulisty

2.W Tlenie niema powyższej opcji i musze czekać,aż pokoże się ona w nowszej wersji Tlena, lub można ją ściąnąć np.jako wtyczkę.


(Sloter) #4

da się ustawić, żeby nie wyskakiwało okno tylko koperta się w pasku pokazuje, ale jak ustawić żeby było napisane kto to to nie wiem.

trzeba popróbować bo np. koperta żeby się pokazała to musisz odznaczyć

w ustawieniach rozmowy : Pokaż okno rozmowy jeśli nadchodzi nowa i pokaź zminimaliwane okno na pasku..... :slight_smile:


(boczi) #5

Poszukam jeszcze takiej wtyczki, także możesz sobie ustawić, co prawda, bez tego okienka, ale w oknie rozmowy zaznaczasz "takie okno" ( po prawej od Entera" że, jak ktoś napisze do Ciebie wiadomość, by to okno wyskakiwało Tobie. :?


(Damian) #6

Znam tą opcję,lecz nie onią mi tu chodzi... :?


(Vojtz) #7

Jest taka opcja. Ale musisz mieć zainstalowany TlenPlus 5.5. opcje - pluginy - zaznacz - TlenNewsy.tpl.

Plugin odbiera z serwera i wyświetla powiadomienia o nowych wiadomościach.


(fiesta) #8

Cuś Ci się muisało pomylić. Plugin TlenNewsy komunikuje się z serwerm Gazety Wyborczej i wyświetla newsy z kraju i ze świata.

A nie tak jak chciał Damian info o przychodzących wiadomościach na komunikatorze.

Odnośnie plugina tlennewsy wcale nie potrzeba mieć wersji tlenplus. W wersjach oryginalnych wtyczka ta instaluje sie wraz z programem trzeba ją tylko uaktywnić i skonfigurować stosownie do swoich potrzeb.


(Vojtz) #9

Fakt, coś mi się pomyliło. Jednakże na zainstalowanym u mnie Tlenie w chwili nadejścia meila pojawia się (nad godziną) pasek z wiadomością: od kogo i temat wiadomości. Ustawienie:

Tlen - ustawienia programu - powiadomienia - zaznacz - wyskakujące okienko.


(fiesta) #10

A i owszem ale Damianowi chodzi o powiadomnienie o nadejściu nowej wiadomości w oknie komunikatora a nie o nadchodzącym mailu :(:(:frowning: