Wiadomość zamiast wyskakującego okienka

(Stalker) #1

Witam,

Co muszę w tym kodzie jeszcze wstawić żeby po zaznaczeniu dobrej lub złej odpowiedzi wyświetlał mi się komunikat że odpowiedź jest zła lub dobra?

Quiz o Polsce 1. Polska znajduje się w klimacie: Umiarkowanym chłodnym Zwrotnikowym Umiarkowanym ciepłym Okołobiegunowym [/code]

(floyd) #2

W sekcji head wstwić scypt sprawdzający:

Test zaś powinien wyglądać tak:

Umiarkowanym chłodnym

Zwrotnikowym

Umiarkowanym ciepłym

Okołobiegunowym

(Stalker) #3

Ok, a zamiast tego wyskakującego okienka możnaby było zrobić coś takiego że po prawej stronie pytania pojawiałaby się informacja o tym że odpowiedź jest zła lub dobra?

(Asterisk) #4

Proszę zmienić tytuł na konkretny :slight_smile:

(floyd) #5

| Umiarkowanym chłodnym Zwrotnikowym Umiarkowanym ciepłym Okołobiegunowym | |

[/code]

(Stalker) #6

Jeszcze jedno małe pytanko: jak zlikwidować tą tabelę w której pojawia się odpowiedź? Bo ramkę w której są pytania usunąłem i jeszcze chcę tak żeby przy każdym pytaniu pojawiała mi się informacja o poprawnej lub złej odpowiedzi.

(floyd) #7

Tabelkę można usunąć całą, a tekst wpisywać według uznania w okienku tekstowym albo bez. Pozostawić tylko trzeba na swoich miejscach:

...

(Stalker) #8

Nie trzeba... Jakoś sam zacząłem pisać skrypt, ale coś jest nie tak, bo niechce mi się wyświetlać ta wiadomość pod pytaniami:

| Quiz o Polsce | |
| 1. Polska znajduje się w klimacie: Umiarkowanym chłodnym Zwrotnikowym Umiarkowanym ciepłym Okołobiegunowym | <? if(isset($_POST['odp'])) { if($_POST['odp'] == 3) { echo('Podales prawidlowa odpowiedz'); } else{ echo('Podales nieprawidlowa odpowiedz'); } } ?> |

[/code]

(floyd) #9

Nie chce się wyświetlać bo jeżeli w plikach są scrypty php i mają być wykonywane to pliki takie muszą mieć rozszerzenie .php, a nie html czy .htm.

Po zmianie nazw wszystko działa tyle, że żbyteczna jest moim zdaniem ta ramka "frame" bez niej też działa.

(Stalker) #10

Ok, rzeczywiście - nie działało, bo plik nie miał rozszerzenia *.php :slight_smile:

I ostatnie 2 pytanka:

-jaki skrypt muszę wstawić żeby po zaznaczeniu odpowiedzi jak mi przeładowuje strone ta odpowiedź była dalej zaznaczona?

-gdzie wstawić ten kod pojawiania się odpowiedzi żeby po zaznaczeniu jej pojawiał mi się po prawej stronie buttona "kolejne pytanie" na samym srodku? i dlaczego jak wstawiam ten kod to miedzy pytaniem a odpowiedziami zostaje duża przerwa?