Wiadomości Facebook poza przeglądarką

Witam serdecznie,

Facebook jako serwis społecznościowy z tymi wszystkimi ścianami, aplikacjami jest dla mnie mało przydatnym serwisem. Jedyne co mnie przy nim trzyma to kontakty poprzez prywatne wiadomości. Nie chce mi się jednak ciagle trzymać przeglądarki na wierzchu z otwartą stroną i ciąglę zaglądać, czy przypadkiem nie doszła nowa wiadomość. Do tego ostatnimi czasy Facebook zaczyna informować z opóźnieniem nawet poprzez te ikonki przy logu (tylko jeżeli chodzi o wiadomości, odpowiedzi w komentarzach wciąż od razu się pojawiają). Powiadomienia mailowe mam włączone, ale co mi po powiadomieniu opóźnionym 20 minut.

Poszukuję aplikacji desktopowej, malutkiej, która będzie zajmowała się tylko i wyłącznie informowaniem mnie o nowych wiadomościach, możliwości ich odczytu i odpisania. Mile widziana jest również ich archiwizacja lokalnie - kto wie co ów wszechobecny serwis zrobi z nimi kiedyś.

Próbwałem do Outlooka 2010 dodać oficjalny Social Plugin, jednak po 2 godzinach walki nie udało mi się go uruchomić.

Google również nie chwali się takimi programami. Czyżby FQL nie przewidywał takiej możliwości?

Chodzi Ci o wiadomości, czy o czat? Jeśli o czat, to możesz spróbować np. komunikatora WTW

Chodzi Ci o wiadomości z chatu ? czy PM-y ?:slight_smile:

Jak z chatu to komunikator AQQ to ogarnia :slight_smile:

Chodzi mi tylko i wyłącznie o prywatne wiadomości. Chat z Facebooka mam podpięty pod AQQ, a i tak na niego rzadko kiedy się loguję.

Myślałem, że ten ich e-mail to jakiś fajny webmail z intefejsem sieciowym, nawet jakieś pogłoski chodziły o połączeniu z Outlookiem online’owym, ale nic w tym temacie nie udało mi się znaleźć. Liczyłem, że może uda mi się znaleźć adresy POP3 i IMAP i podpiąć pod jakąś pocztę.

Jest też możliwość, żeby wgrać sobie na telefon komórkowy Messengera i można wtedy odbierać prywatne wiadomości (z czatu także) bezpośrednio w telefonie. Przydatne, gdy nie ma się przy sobie komputera - zresztą, komórka jest o wiele wygodniejsza :slight_smile: