Wiatrak do AMD Phenom II Quad-Core 955 BOX Black Edition

Hej ,

Słyszałem ,że wiatrak załączony do AMD Phenom II Quad-Core 955 BOX Black Edition jest głośny jak suszara i tak się zastanawiam jaki polecacie do niego wiatrak . Jakiś nie za drogi a zarazem dobry.

I jeszcze takie pytanko czy musiałbym też wymieniać ten wiatraczek to czy musiałam wymienić to metalowe coś ( nie mam zielonego pojęcia jak się to nazywa) co znajduje się między wiatrakiem a procesorem ?

Dzięki z góy i pozdrawiam.

Witam

polecam to chłodzonko

http://www.komputronik.pl/product/95824 … ooler.html

lub ten tylko przy tym musisz sprawdzić szerokość obudowy czy się zmieści

http://www.komputronik.pl/product/95825 … ooler.html

troche drogie one są. Wolał bym coś maks 40 zł do tego procka.

Za 40zł nie kupisz praktycznie żadnego chłodzenia które było by lepsze od BOX’a. Tak jak kolega wyżej podał minimum SilentiumPC Spartan HE923, nic taniej nie kupisz chyba, że szajs gorszy od BOX.

Pozdrawiam.

moj box jest bardzo cichy :smiley:

wybor-chlodzenia-955-wentylatory-obudowy-150zl-t448177.html

Trzeba było popatrzyć.

A czy ten wentylator do tego procka jest rzeczywiście taki kiepski ? Chodzi mi nie tylko o chłodzenie ale także o efektywność.

jezeli chcesz wydac 40 zl na wentylator to mija sie z celem, tak naprawde box nie jest taki zly, naprawde sproboj narazie na boksie popracowac, jestem pewien ze halas jaki emituje nie bedzie taki duzy, u mnie nawet pod obciazeniem nie slychac go, a wchodzi na 2000 rpm.

Czyli narazie nie masz tego procesorka?

to skoro kolega który go posiada mówi,że jest w miare cicho ,to po co masz kupić jakieś ni to ni owo za 40zł zostań na boxie a kiedyś sobie zmienisz na lepszy

Nie mam bo wyczytałem , że ma kiepskie chłodzenie i jest głośny i takie tam , więc od razu chciałbym kupić wszystkie rzeczy i nie mordować się z tym załączonym.

Pytam czy trzeba go wymienić , czy załączony wiatrak jest niebędzie strasznie efektywny co spowoduje złe działanie procka. Nigdy nie wymianiałem wiatraczka od razu po kupieniu , więc dziwie się takim opiniom.

Pytam czy jeżeli go nie wymienie to czy będą jakieś problemy z chodzeniem processora a w związku z tym całego komutera ? Jeżeli tylko chodzi o to ,że jest głośny to wyrobie.

Niektórzy piszą , że ma kiepskie chłodzenie http://www.komputronik.pl/product/93315/Sprzet_komputerowy/Podzespoly_PC/AMD_Phenom_II_Quad_Core_955_BOX_Black_Edition.html

Więc tak się zastanawiam czy wymiana wentylatora jest obsolutnie konieczna do dobrego chodzenia kompa czy jest to bardziej opcjonalne

Aha

możesz spokojnie zostać na boxowym i tak jak napisałem z czasem możesz sobie wymienić na dobre chłodzonko tylko nie za 40 zł

dzięki za info i pozdrawiam.