Wiatrak do obudowy . Wystarczy jeden?

Otóż mam taki problem , że mam “piec” w obudowie (nie dziwne) Patrz sprzęt na dole

Czy jeden wydajny wiatrak (8cm na 8)ODPROWADZAJĄCY gooorące powietrze starczy ??

Jeden? minimum 2-3 wydmuchujący i dobrze jak by jeden dostarczał powietrza do procka (na boku budy), zasilacz jak by miał wentyl 120/140mm to by wyciągał.

Jak masz ~10 zł na przejściówki to kup na np 92 lub 120 mm wentyle np Arctica.

Wywalić ten złom kupić Abita i X2, będzie chłodniej i wydajniej, lub chłodzić Azotem lub kupić gaśnice :stuck_out_tongue:

Wiesz czy starczy to się okaże jak założysz ten jeden i zobaczysz jakie będą temperatury.

Też kombinuje zamiast bocznej tuby wsadzić tam wentylator 10 cm albo 12cm ale tak sobie myślę , że niby będzie podawał chłodne powietrze na wentylator boxowy tylko czy zawirowane będzie w tym samym kierunku czy odwrotnie bo to może mieć bardzo duże znaczenie zwłaszcza ,że odległosć miedzy wentylatorami bedzie kilka centymetrów.

Ja jednak narazie przetestuje jeden =) sie zobaczy

ja kupiłem 3 wentyle ARCTIC COOLER PRO TC, jeden na przód jeden na tył i na procek, z prockiem był problem bo boxowy jest mniejsza niż te 80x80mm więc musiałem to sznurkami przywiązać :lol: :lol:

Jakoś się trzyma. i powiem tyle:

Z otwartą obudową było na procku 3 stopnie więcej, na płycie 2 stopnie mniej a grafika o 2 stopnie cieplejsza, ale za to jest o niebo ciszej pomimo że są 2 dodatkowe wentyle. Ten boxowy “drze” sie najbardziej. Ale ogólnie to jestem średnio zachwycony. Ale buda przynajmniej zamknięta. Jak będe okno w budzie robił, to zrobie miejsce na wentyl 120x120mm aby był troche nad grafiką bo mam pasywne chłodzenie, i obok coolera procka, więc powinno być jeszcze dużo lepiej.