Wiatrak głośno chodzi a później nie

mam problem ponieważ wiatrak który chłodzi mój komputer głośno chodzi tzn gdy włańczam komputer przez 2-3min głośno chodzi a potem normalnie jak na początku czy może dojść do spalenia wiatraka :?: :?: i czy mój procek jest zagrożony:?: :?:

z góry dzięki :mrgreen:

Masz pewność że to z procesora wentylator jak tak to można iść na łatwizne i kupić nowy ,lub odkręcic wentylator i od tyłu delikatnie odkleić taką nalepke z foli i ze środka wyjąc zaślepke igłą są gumowe i plastikowe i kapnąć tam troszke rzadkiego oleju osobiście robie to miksolem zmieszanym z olejem maszyn do szycia i znowu rok z głowy,ale pomijając to to na procku raz na rok lepiej wymienić wentylator

a ja nie jestem pewny czy chodzilo mu akurat o ten na procku czy o ten drugi z ujsciem na zewnatrz budowy, bo ten drugi tez mi po jakims czasie zaczol harczec, to bralem pedzelek i czyscilem go na jakis czas pomagalo.

Fajny temat :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Złączono Posta : 17.02.2007 (Sob) 19:39

Przeczyść wiatrak może się jakieś brudy dostały do środka :wink:

przeczyściłem trochę pomogło ale czym najlepiej czyścić???

pędzelkiem:?:

Nasmaruj łożyska wiatraka olejem specjalnym. W ostateczności może być kujawski (ale odradzam) :twisted:

michael-1992 nie bede ryzykował z tym olejem :!:

macie jakieś propozycję :?:

Mam to samo u siebie, na początku wentyl chodzi głośno, po jakiś 10 sek się wycisza.

Masz w domu maszynkę do golenia włosów? Jak masz to w zestawie powinien być olej.

Może ma automatyczna regulacje obrotów.

Ja też to mam tyle, że to jest Cool n’quiet.

Jaki masz procek??

Zmień ten wentyl odrazu z radiatorem np. Artic Cooling 64 za 30zł lub sam wentyl.

Spawacz mam procka AMD athlon 3000

Czyli też chyba masz opcję Cool n’quiet. Wyłacz ta opcje w biosie i zobacz czy nadal tak bedzie

A może masz opcję Q-Fan Controller ? Zobacz jak się zachowuje komputer przy włączonej i wyłączonej tej opcji.

Jaką masz płytę główną ?

Cool n’quiet poczytaj

http://www.amd.com/pl-pl/Processors/ProductInformation/0,30_118_9485_9487%5E10272,00.html

chyba najlepiej bedzie jak go przeczyszczę i wtedy najlepiej wyjdzie jak raz go przeczyściłem trochę pomogło więc i teraz pomoże :mrgreen: