Wiatrak


(Ky San) #1

Witam po raz kolejny.. Od jakiegoś czasu dysk mi piszczy, ale o tym pisałem już wcześniej. Mam jeszcze jeden problem, od pewnego czasu wiatrak (od procesora) zaczyna chodzić dość głośno, trwa to może z 2 sek. i znów jest cicho, często jednak powtarza się to kilkanaśnie razy lub nawet więcej co kilka sekund. Co robić? :frowning:

Możliwe, że procesor się przegrzewa, chociaż to tylko moja 'genialna' dedukcja ... Nie podkręcałem go ani nic. Czy możecie mi pomóc? Co może być przyczyną głosnego chodzenia mojego wiatraka od procka? W końcu nie możliwe jest aby procesor przegrzewał się już na 'dzień dobry'.. Nawet teraz kiedy pisze tego posta, wiatraczek wiruje (głośno).

PROCESOR: Pentium IV 3.4 GHz


(M Kupczynas) #2

Wyłącz kompa i odłącz wtyczkę -> zdejmij wiatraczek i przesmaruj go jakimś olejem,smarem,lub czymś takim -> Załóż,włącz kompa i zobacz jak chodzi.

Przeczyść go również z kurzu najlepiej sprężonym powietrzem.

A najlepiej wymień na nowy,koszt jest niewielki,myślę,że około 20zł.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic ... wiatraczek


(Ky San) #3

dzięki za rady :wink: Jutro tak zrobie i napisze czy pomogło :slight_smile: Dzięki ^.^


(:: MARIO ::) #4

Boxowe chlodzenie od intela to niezla suszarka, mialem ostatnio namiastke na celku 2,6ghz :stuck_out_tongue: chodzi glosniej niz moj QVC 100+ i 2x 80x80 12V razem wziete ;/


(Ky San) #5

Dzięki ^.^ Olej pomógł :wink: Teraz jest już cichutko gdyby nie ten cholerny dysk, który wciąż piszczy.. Może macie jeszcze jakieś rady?


(JNJN) #6

Zgrać dane i dysk serwis jak na gwarancji.


(Ky San) #7

Nie, nie ma juz gwarancji..