Wiatraki Czy mogę obnizyć

Siemka! Mam Pytanko Czy Mógłbym Obniżyć Obroty wiatraka w zasilaczu o połowę czyli 6v?? iczy moge obnizyć obroty wiatraka na procku o 3v? czy sie nic nie spali mój procek Athlon Xp 1543ghz.bo w zasilaczu go słychać a na procku tylko trochę.Z Gory Thx.

a od kiedy ruch obrotowy wyraża się w jednostkach zwanych woltami [V] ?? ja myślałem, że ruch obrotowy wyraża się w [obr/min], jesteś pewien, że napięcie dostarczane do silnika wentylatora jest wprost proporcjonalne do jego obrotów?

a czego chcesz zmniejszyć obroty wiatraka?? Im większe obroty tym lepsze chłodzenie a jak lepsze chłodzenie to i wydajność lepsza.

Speed Fan

Zmień tytuł tematu na konkretny, temat przenoszę

Wsadż lepszy wentylator o korzystnieszej wydajności , a wtedy trochę obroty mozesz zmniejszyć , ale trzeba się liczyć ze wzrostem temperatury całego systemu , a nie tylko zasilacza.

Cze$io , z tego co napisałeś wynika, że chcesz obniżyć napięcie. Jeśli chcesz zmniejszyć ilość obrotów, to proponuję speedfana- dobry, darmowy program, przy okazji wyświetla takżę temperaturę wewnątrz komputera.

Jeśli komputer w ogóle Ci się nie grzeje, to możesz spróbować zredukować ilość obrotów.

Może po prostu wystarczy przeczyścić wiatraczki ? A jak to nie pomoże to jeszcze czymś nasmarować.

Jeśli wiatrak od zasilacza nie jest podłączony do płyty głównej to nie obniżysz jego prędkości. Najlepiej kupić sterownik lub samemu taki zrobić.