Wibracje napędu dvd w laptopie

Problem jest rozwinięciem tego z posta: nagrywanie-dvd-dziwny-wykres-nero-discspeed-t462799.html

Ostatnio czasem przy nagrywaniu napęd głośno buczy i odczuwalne są wibracje. Gdy napęd normalnie mi nagrywa, to owszem słychać go, ale to tylko hałas i nie taki buczący.

Na dowód daję link do filmiku, nagranego komórką http://www.sendspace.pl/file/4ca943132d9f160a939b1f7

Wibracje wyraźnie słychać. Nagrywarka ma 2 miesiące (wymieniana w lipcu w serwisie). Tymczasem gwarancja na laptopa kończy mi się za trochę ponad tydzień (na nagrywarke mam chyba 3 miesiące) i dlatego chciałbym aby ludzie którzy znają się na sprzęcie napisali, czy raczej wymaga to wysłania na gwarancję, czy tak się po prostu napędom zdarza :?: to teraz dość istotne

Dodam, że nagrałem jedną płytkę “buczącą” z prędkością 8x, potem włożyłem pustą identyczną jak poprzednio i do wyboru w Ashampoo było tylko 4x lub 2x. Były to płytki Omega.

Nagrałem potem w Nero DiscSpeed płytke AVDATA (chyba taka firma) i napęd nie wibruje, a wykres w programie normalny.

Nagrałem po niej w tym samym programie płytę Omega i “brzęczała”. Zastopowałem nagrywanie (a na wykresie osiągnęło już ponad 4x).

Włożyłem drugą płytkę AVDATA i znowu nie brzęczała (wykres też OK)

Niestety mieszkam w małym miasteczku i raczej nie mam dostępu do lepszych płyt, ale jutro może będę w większym i kupię coś w jakimś euro rtv. Wcześniej też trochę na identycznych Omegach nagrywałem i jakoś nie brzęczało, ale kto wie. Także dodatkowe pytanie: czy może to być wina płyt :?: