"wibrujący" dysk?

Witam, od czasu do czasu w moim komputerze coś zaczyna tak jakby wibrować yyy yyy yyy… kiedy uderzę właśnie w okolice dysków to przestaje lub jak położne coś na obudowę to tez zaczyna wibrować wiatraki to nie są na pewno wiec chyba któryś z dysków tylko dlaczego co jest przyczyna??

Sprawdź może czy po prostu śrubki się nie odkręciły od dysków.

śrubki & zatrzaski… to jedyna diagnoza która tutaj pasuje

To nie dysk/i ci “wibruja” tylko zasilacz no cos w stylu “wibruje”. Podstaw jakies gumki cokolwiek w miejsce gdzie zasilacz opiera sie na obudowie. Mam nadzieje ze wiesz o co mi chodzi z tymi gumkami :smiley:

Ja stawiałbym na dyski. Spróbuj je dokręcić. Nie radziłbym jednak uderzać w obudowę, to źle wpływa na pracę dysku.

Więc dzisiaj sprawdziłem i jęczy jeden z dysków (ten starszy) kiedy skrzywię, docisnę lub podniosę do góry obudowę to on zaczyna się odzywać nie wiem dlaczego wstawiłem go na wyższa półkę w obudowie i dokręciłem wszystko na razie się nie odzywa, a pomogło by to jakbym przykleił po bokach dysku taka taśmę z taką jakby gąbeczka ?? I jeszcze jedno jak zabezpieczyć śrubki od zasilacza, które same się luzują i przez to kiedyś w serwisie uznali, że go rozkręcałem żeby wymigać się od naprawy ;/;/