Widnows do pobrania


(k-9) #1

Hej,

Mam do was dość kontrowersyjne pytanie i wielu może się ono nie spodobać.

Nigdzie normalnie nie dostaniemy płyty DVD z Windowsem 7 kiedy kupujemy windowsa. Ukryte partycje są bardzo często zagracone dodatkowym oprogramowaniem od producenta (nie licząc Windowsa).

Gdzie można ściągnąć czystą wersję windowsa? Mam klucz na HP 64bity...

C


(Grosjean) #2

Możesz kupić samą płytę z systemem, ale to chyba i tak około 60 PLN. Najprościej byłoby skopiować od kogoś znajomego i użyć własnego klucza, ewentualnie może ściągnąć Ci czysty system ktoś kto posiada subskrypcję msdn.


(Łukash) #3

k-9 , za stronki msft :smiley: Tylko nie wiem jak z polskimi wersjami ,raczej ich nie ma bo nie ma ich w cyfrowej dystrybucji.

https://sites.google.com/site/linuxlabl ... dows-7-iso

Language packi : http://forums.mydigitallife.info/thread ... p1-x64-x86


(scripter1) #4

Z msdnaa nie ma sensu bo te wersje mają inne klucze więc nie użyje swojego legalnego klucza.

Generalnie ściągnąć się da wszystko z ogólnie rzecz ujmując "nielegalnych źródeł" ale może być problem ze znalezieniem odpowiedniej wersji która zaakceptuje twój klucz, zwłaszcza jeśli potrzebujesz wersję oem pod konkretnego producenta sprzętu typu Compaq albo dla jakiegoś laptopa.


(system) #5

Może to się Tobie przyda jeśli chodzi o usunięcia tych zagraconych programików

http://www.dobreprogramy.pl/SlimCompute ... 25840.html


(k-9) #6

TURANKANTOR13 za póżno bo ja winde wywaliłem już partycji xD

Czekam dalej na rady :stuck_out_tongue:


(Pablo79) #7

Jeżeli masz oryginalny klucz systemu Windows 7 HP x64, to może ktoś ze znajomych dysponuję taką samą wersją systemu jak twój, pożycz wtedy od kolegi jego instalkę i podczas instalacji wpisz swój klucz i powinno być po problemie.


(Piotrkijak) #8

k-9 , najlepiej z MSDN pobrać, albo przynieść czystą płytę dvd do kogoś kto ma oryginalny nośnik i poprosić o przekopiowanie. Z innych źródeł może się to skończyć tym, że ta kopia będzie zainfekowana i pewnego dnia okaże się, że np. konto bankowe masz wyczyszczone.


(k-9) #9

Łukash Te ISO mam nadziej, że są sprawdzone... i nie będzie problemu z kluczem...

Spolszczenie to jest jakiś kreator?

Nie będzie problemów jak wrzucę ISO na Pendrive i dam w biosie jego rozruch w 1 kolejności?


(Piotrkijak) #10

Będzie, trzeba przez diskpart'a odpowiednio przygotować pena, skopiować pliki instalatora(nie iso) i dopiero. Swoją drogą może być tak, że instalacja Ci nie ruszy z pena, bo czytałem(sam tak miałem), że pomimo tego iż bios obsługuje bootowanie z pena to instalator nie chce ruszyć.