Widoczny napęd DVD, którego brak


(Fru Fru) #1

Mam może dziwne pytanie - w moim komputerze były kiedyś dwa napędy CD i DVD. Po odłączeniu jednego z nich została przy nim litera napędu E (tylko jedna partycja dysku). Z początku nie było to dziwne, bo stary napęd miał oznaczenie D i zworki w położeniu 'Master', a ten który został 'Slave'. Niestety po przestawieniu zworek na Master oznaczenie się nie zmieniło. Dlaczego ? Przy pomocy polecenia diskmgt.msc zmieniono "pusty" napęd na D i w tej chwili widać jakby były dwa napędy dvd (jest jeden). Co zrobić, aby widoczny był tylko jeden z oznaczony jako D ?

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc. :o


(mareksolak) #2

Wyłącz lub odinstaluj w menadżerze urządzeń

Panel sterowania > System > Sprzęt > menadżer urządzeń > stacje dysków CD-ROM/DVD


(Fru Fru) #3

Witam - bardzo dziękuję za pomoc, niestety po odinstalowaniu, po ponownym włączeniu system przywrócił sobie ten napęd (a fizycznie go nie ma) - może coś nie tak w środku "machiny piekielnej" ?

Czy tuttaj można coś wkleić ? Chyba nie. Co teraz zrobić ? "Stary" napęd dalej "wisi" w mendżerze urządzeń. Ja go usuwam, a system znajduje nowy sprzęt (który jest w całkiem innym miejscu i w innym komputerze - daleko stąd) i go przywraca.:shock:

Pozdrawiam. :slight_smile:


(Seba86mu) #4

A może masz stworzony wirtualny napęd jakimś programem przeznaczonym do tego, np. Alcohol 52%, Alcohol 120%, bądź Daemon Tools ?

Niektóre tego typu programy tworzą automatycznie jeden wirtualny napęd podczas instalacji.


(Fru Fru) #5

Witam - no tak, rzeczywiście - Daemon namieszał :oops:. Przepraszam za zawracanie głowy.

Dziękuję i pozdrawiam. :smiley: