Widok folderu

Witam

Przed chwilą włączyłem komputer i na przywitanie musiał mnie zdenerwować :twisted: Więcej pokaże screen. Moje pytanie: Jak sie tego pozbyć?

:arrow: Screen

PPM na folderze -> Właściwości -> Dostosowanie

Niestety, chodzi tu o cały dysk, więc ta opcja odpada… Jest jeszcze taki sam problem z folderem Program Files… Już mi ręce opadają… :frowning:

To nie wiem jak pomóc, ewentualnie możesz zaznaczyć opcje “Użyj klasycznych folderów systemu Windows” (Opcje folderów -> Ogólne)

Jest na to sposób, bo mi się też tak czasami dzieje.

"Domyślnie system Windows zapamiętuje ustawienia wyświetlania każdego otwartego folderu. Czasem jest to korzystne… a czasem nie. System automatycznie dobiera typ folderu do jego zawartości, ale czyni to tylko przy pierwszym jego otwarciu. W związku z tym po zdefiniowaniu go jako np. “Album muzyczny”, zmiana jego zawartości na obrazy nie wpływa na zmianę szablonu, który pozostaje nadal “Albumem muzycznym”. Z kolei przypadkowe zmiany rozmiarów okien mogą z czasem prowadzić do pewnego chaosu.

W celu oczyszczenia cache’u otwórz edytor rejestru i usuń klucze:

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\ShellNoRoam\BagMRU

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\ShellNoRoam\Bags

Po tej operacji i ponownym otwarciu okien eksploratora wszystkie ich ustawienia będą już standardowe - ale tylko te dotyczące rozmiaru okna i układu ikon - pasek stanu i inne parametry pozostaną bowiem nienaruszone."

Znalazłem to kiedyś na jakiejś stronce (działa na 100%).

marcin-bierun dzięki pomogło :wink:

Skoro plusów już nie ma to wisze Ci browara za pomoc :smiley:

Jeszcze raz dzięki :wink: