Wiecej mnożnika czy fsb przy podkręcaniu

Witam

Jak lepiej podkręcać, czy zostawić mnożnik i dać mniej fsb czy obniżyć mnożnik i dać dużo fsb :lol:

Mam nadzieję że wytłumaczyłem zrozumiale :roll:

I czy podkręcać dając 220-240-250 itd czy 233-266 itd?

a jaki to procek? i płyta główna? :stuck_out_tongue:

Ja bym próbował obniżając mnożnik i podnosząc jak najwyżej szynę fsb :slight_smile:

e5200 procek ma mnożnik standardowo 12.5max i jest otwarty

ep31-ds3l

Jak dla mnie to dokup sobie pamięci max 3,25 Gb jeżeli jest to system 32 bit-owy bo więcej i tak system nie zobaczy chyba że to wista ,poza tym

możesz kupić sobie mocniejszego procka powiedzmy dwurdzeniowego powyżej 3 G z cztero rdzeniowym niema co szaleć bo to raczej bardziej chwyt marketingowy niż dobry procesor do gier na niewiele ci się zda no chyba że jesteś inżynierem lub grafikiem komputerowym.

Ale ogólnie rzecz biorąc wolałbym dokupić pamięci niż przetaktowywać tą co mam . No ale wybór należy do ciebie.

Ale tu koledze raczej chyba chodzi o pamięć. A nie o podkręcanie procesora.

Tu jest inna sprawa bo e5200 ma wolną szynę fsb 200 Mhz i tu trzeba używać dużego mnożnika :stuck_out_tongue:

Na tym procku i na tej płycie wyciągniesz max fsb 380 Mhz.

Podkręcam procesor który dopiero kupiłem a pamięci mam dosyc i mogę je regulować również mnożnikiem i ich podkręcać nie muszę, chyba kazek31 coś Ci się namieszało :wink:

chodzi o to że mogę dać szyne 240 i już mam 3GHz, ale również mogę dać szynę 300 fsb i mnożnik 10 i też mam 3GHz , kwestia tego która opcja lepsza :twisted:

Podkręcam procesor który dopiero kupiłem a pamięci mam dosyc i mogę je regulować również mnożnikiem i ich podkręcać nie muszę, chyba kazek31 coś Ci się namieszało

Może troszeczkę :stuck_out_tongue: