Więcej niż dwie g. robocze

(K3ntrI$) #1

Czy można mieć więcej niż dwie grupy robocze? Jak tak to jak?

(Maniooo666) #2

Witaj,

co chcesz w ten sposób uzyskać. Albo inaczej: czego nie możesz uzyskać nie należąc do dwóch różnych grup? No i w jakim systemie? Generalnie w danym momencie komputer może być przypisany do jednej grupy (jeśli mnie pamięć nie myli).

(K3ntrI$) #3

Takie pytanie bo możliwe, iż możliwe, że będę miał nowy router i chciałem mieć pomiędzy dwoma komputerami (tak jak teraz) jedną grupę i pomiędzy kilkoma rzęchami skręconymi z kilku takich starych komputerów kolejne... takie które by robiły za "dodatkowe dyski" na których mogę trzymać jakieś śmieci i bez pendriva przerzucać zwykłe jakieś pliki ale tylko na jeden komputer i nie chce, żeby jeden miał ze wszystkimi połączenie. Te inne komputery mają win XP, i ten na którym nie chce mieć połączeń też XP ale ten na którym chce mieć połączenie z innymi i te dwie g. robocze to Vista

(Maniooo666) #4

Witaj,

nieco chaotyczny ten opis :wink: . Ogólnie jest tak, że grupy robocze za wiele nie mają do bezpieczeństwa. Po prostu zrób tak, żeby użytkownicy z tych dwóch komputerów mieli odpowiednie uprawnienia do tych komputerów, na których mogą manipulować. Grupa robocza to rzecz w tym przypadku absolutnie wtórna. Najlepiej narysuj sobie na kartce schemat tej sieci i tego co od niej chcesz - łatwiej Ci będzie to ogarnąć. Ewentualnie wrzuć obrazek na forum. Poczytaj o udostępnianiu plików, uprawnieniach w systemach Windows itp. - wiele się rozjaśni.