Więcej RAM - dobry pomysł czy marnowanie pieniędzy?

Mam komputer taki jak w podpisie. Czy opłaca mi się zwiększyć rozmiar RAM do 1 GB? Obecnie mam 512 MB (dwie kości po 256 MB). Według Asus PC Probe zużycie RAM w czasie normalnej pracy w Windows sięga ok. 60%. Czy po zwiększeniu RAM o kolejne 512 MB zauważę różnicę? A może nie ma sensu inwestować w pamięć w przypadku mojego komputera?

Pamięć się zawsze przyda. Jeśli w najbliższym czasie nie masz w planach wymiany komputera, to proponuję rozszerzyć pamięć do 1 GB, tym bardziej że ceny pamięci poleciały sporo w dół. 512 MB RAM to na dzisiejsze czasy minimum jednak często już nie wystarczające.

Najlepiej jak bys sprzedal ten ram kingstona i kupil 1gb w dual-u.

Wyszlo by cie 150 zl Za np GoodRam-y

Przy normalnej pracy zauważysz tylko jeżeli często masz pootwierane dużo programów itp… za to w grach myślę że zobaczysz wzrost płynności itp…;]

To dobry pomysł - najlepiej by było sprzedać to co masz i zakupić 1gb w dualu, jak to już napisał jeden z przedmówców. Jednak jak wiadomo wiąże się to z dodatkowymi kosztami, czekaniem na kasę, itp.

Chyba, że w najblizszym czasie planujesz zakup nowego sprzętu wtedy jednak zostaw sobie tą kasę i zaiwestuj ją w nowy :mrgreen:

Wybór należy do Ciebie.

P.S. Sprzęt nie taki straszny, do użytku domowego (bez nowszych gier) w zupełności wystarczy.

mysle że te 1 gb to dobry pomysł mysle ze odczujesz różnice

Cytat:

Zgadzam sie z tym. Jezeli nie kupujesz kompa to sobie dołoz. Zadaj sobie takze pytanie do czego ma ci słuzyc ten komputer. Do grania czy do normalnej pracy jak do zwykłej pracy to wystarczy to co masz ale nie zaszkodzi dołozyc jeszcze jednej kosci. W tym przypadku im wiecej tym lepiej :smiley:

Jeśli chodzi ogólnie to włącz Menadżer zadań (CTRL + ALT + DEL), wybierz zakładkę wydajność, i podaj jakie masz użycie pliku stron. A jeśli chodzi o gry to nie zawsze. Jeśli podczas grania często czyta z dysku (świeci się czerwona kontrolka, no zawsze jest inaczej przy każdej innej grze, no i nie zawsze się sprawdza, ale często) to raczej tak. Ale jeśli nic nie czyta to tu ci nie przyśpieszy. No może lekko wczytywanie.