Więcej RAM = Mniejsza stabilność

(Kubex26) #1

Mam następujący problem:

Zauważyłem że, gdy mam włożone trzy kości komputer sie bardzo czesto zawiesza a z głośniczka w komputerze wychodzi ciągły pisk: (piiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii) i zwiecha. Jak mam dwie kosci wlozone to komp chodzi stabilnie tylko ale czasami tez przytrafi sie ten pisk. Nie wiem co jest tego przyczynom. Pomóżcie, bo chce miec wiecej ramu.

(McDracullo) #2

Włóż tą 3 kość osobno i zoabcz czy działą dobrze.

Zresetuj BIOS.

Poprzekłądaj kości pamięci do różnych banków.

podaj specyfikacje każdej z 3 kości.

(Mahsoft) #3

zeby wszystko sprawnie dzialalo musisz miec wszystkie kosci jednakowe tzn z ta sama czestotliwoscia, cl, .... itd jesli sa rozne to moga wystepowac problemy

(Kubex26) #4

1ro2.th.png

2ak9.th.png

Złączono Posty : 15.01.2007 (Pon) 19:28

Ta trzecia kość która nie jest włożona to 64MB PC100 mhz

(McDracullo) #5

Jakie opóźnienia? Osobno działa?

(Kubex26) #6

włoze ją i dam screena z everesta

(Senshiro) #7

Zrób memtesta. Może kość ma błędy i to dlatego...

(bartus2003) #8

Jeśli ty masz 3 kości i wszystkie o różnych Opóźnieniach i częstotliwościach to nie oczekuj cudów twoje płyta główna nie jest bogiem, jak chcesz się pozbyć błędów zaopatrz się w RAMy o tych samych Opóźnieniach i Częstotliwościach

(Kubex26) #9

teraz to w everescie nie pokazuje informacji o żadnej z kości. Chodzi mi o zakładke SPD.

Złączono Posty : 15.01.2007 (Pon) 19:50

a częstotliwosc taktowania mam ustawioną na 100mhz. Możliwe ze dlatego jest taki niestabilny bo jedna kość jest pod 133mhz??

(bartus2003) #10

Możliwe że w moim poście masz odpowiedź

(Marek Ciarkowski) #11

racja wywal wszystkie i zostaw se ta 133 ew kup jeszcze jedna sdram na allegro sa bardzo tanie

(Kubex26) #12

a nie lepiej wymienic wszystkie kosci na jedną 256MB 133mhz

(bartus2003) #13

no najlepiej

(Kubex26) #14

dzięki za pomoc :smiley: