Więcej RAM = Mniejsza stabilność

Mam następujący problem:

Zauważyłem że, gdy mam włożone trzy kości komputer sie bardzo czesto zawiesza a z głośniczka w komputerze wychodzi ciągły pisk: (piiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii) i zwiecha. Jak mam dwie kosci wlozone to komp chodzi stabilnie tylko ale czasami tez przytrafi sie ten pisk. Nie wiem co jest tego przyczynom. Pomóżcie, bo chce miec wiecej ramu.

Włóż tą 3 kość osobno i zoabcz czy działą dobrze.

Zresetuj BIOS.

Poprzekłądaj kości pamięci do różnych banków.

podaj specyfikacje każdej z 3 kości.

zeby wszystko sprawnie dzialalo musisz miec wszystkie kosci jednakowe tzn z ta sama czestotliwoscia, cl, … itd jesli sa rozne to moga wystepowac problemy

1ro2.th.png

2ak9.th.png

Złączono Posty : 15.01.2007 (Pon) 19:28

Ta trzecia kość która nie jest włożona to 64MB PC100 mhz

Jakie opóźnienia? Osobno działa?

włoze ją i dam screena z everesta

Zrób memtesta. Może kość ma błędy i to dlatego…

Jeśli ty masz 3 kości i wszystkie o różnych Opóźnieniach i częstotliwościach to nie oczekuj cudów twoje płyta główna nie jest bogiem, jak chcesz się pozbyć błędów zaopatrz się w RAMy o tych samych Opóźnieniach i Częstotliwościach

teraz to w everescie nie pokazuje informacji o żadnej z kości. Chodzi mi o zakładke SPD.

Złączono Posty : 15.01.2007 (Pon) 19:50

a częstotliwosc taktowania mam ustawioną na 100mhz. Możliwe ze dlatego jest taki niestabilny bo jedna kość jest pod 133mhz??

Możliwe że w moim poście masz odpowiedź

racja wywal wszystkie i zostaw se ta 133 ew kup jeszcze jedna sdram na allegro sa bardzo tanie

a nie lepiej wymienic wszystkie kosci na jedną 256MB 133mhz

no najlepiej

dzięki za pomoc :smiley: