Więcej ramu wolnejszy komputer

Witam

Posiadam dość satry komputer pentium 4 1.7 na płycie głównej intel winnipeg D845WN jest to płyta jeszcze na sdram miałem wcześniej 2 razy po 256mb czyli 512 mb dość dobrej firmy chciałem tylko go troche przyspieszyć tanim kosztem wiec kupiłem dwie kośći po 512mb czyli w sumie 1gb ,zainstalowałewm te dwie kości i jedną 256 czyli w sumie mam teraz 1.256 gm ale ja przyspieszenia nie widzę wrecz przeciwnie wydaje mi sie że wszystko zwolniło, zastanawiam sie czxy jak zainstaluje system na nowo czy to cosś poprawi czy to jest normalne może ma ktos jakieś rady co do mojeje sprawy

dzieki pozdrawiam

Pewnie używasz Windowsa XP a on na 512ramach chodzi bardzo dobrze i raczej powiększenie tej pamięci nic nie da. Dla XP to czy masz 512mb ram czy 3gb to chyba różnicy w szybkości samego systemu nie zobaczysz.

a odczujesz to w grach czy wprogramach do przerabinia np . fimów zdjeć czy innych programow

zostaw tylko 2x512 - powinny chodzic w dualu

ustaw pamiec wirtualna na sztywno ~ 512mb mozesz wiecej, ale bedzie lezec odlogiem

pw przenies, o ile mozliwe, na inny hdd lub partycje niz system masz

Niezależnie od sugestii Poprzednika podaj parametry

techniczne kości pamięci oraz ich producentów

Ta stare dwie kości po 256 mb są firmy hynix a te nowe sam juz nie pamietam są w kompie ale tochyba lei czy coś takiego

To jak z tym ramem?